z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2020 | 13:55 komentarzy 1
Joanna Skrocka przeszła na emeryturę. Na ostatniej sesji podziękowała wszystkim za współpracę.

Joanna Skrocka przeszła na emeryturę. Na ostatniej sesji podziękowała wszystkim za współpracę. (Justyna Napierała)

Joanna Skrocka była już Skarbnik Puszczy Mariańskiej podziękowała radnym i wójtowi gminy za wieloletnią współpracę. Po 46 latach pracy w urzędzie, i 25 pełnienia funkcji Skarbnika zdecydowała się przejść na zasłużony wypoczynek. Decyzja łatwa nie była. Dziś pani Joanna zamierza odpoczywać, lubi pracę w swoim ogródku czy przejażdżki rowerowe, niebawem wybiera się na urlop do Krynicy Górskiej.

Zakończenie pracy po tylu latach skłania do podsumowania. Joannę Skrocką 1 kwietnia 1974 roku zatrudnił do pracy, ówczesny naczelnik Jerzy Kabat. W 1995 roku na wniosek wójta Benedykta Sucheckiego objęła funkcję Skarbnika Gminy, przez 19 lat współpracowała w wójtem Michałem Staniakiem.  

Co się zmieniło w tym czasie?

– Zaczynając pracę jako Skarbnik Gminy, budżet ustalany był w wysokości nie przekraczającej 10.000.000,00 złotych, obecnie budżet gminy uchwalony jest ponad 43.000.000,00 złotych – podkreśla była już Skarbik Puszczy Mariańskiej. Dodaje jednocześnie, że w trakcie pełnienia funkcji Skarbnika znaczną część środków gmina pozyskiwała z zewnątrz, między innymi na: budowę sali gimnastycznej przy L.O. w Puszczy Mariańskiej, budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Puszczy Mariańskiej, modernizację budynków w miejscowości Puszcza Mariańska: Domu Kultury oraz budynku w którym teraz znajduję się Galeria U Nas. W tym czasie w ramach dotacji budowane były też drogi gminne. Na budowę sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków samorząd otrzymał dotację celową.

– Mam szczęście, bo zarówno wójtowie na przestrzeni tych lat, jak i rady gmin wielu kadencji nie przeszkadzali ale pomagali w mojej pracy i rozwoju gminy – dodaje Joanna Skrocka.

Wójt Michał Staniak mówi o bardzo dobrej współpracy, zrównoważonym budżecie, którego konstruktorem była także Skarbnik Joanna Skrocka.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Obserwer7 1 miesiąc temu

  Bartniki wójtowi wyszykowala a w puszczy mizeria 300 m drogi z zatora na biernik figa z makiem co ciekawe wszyscy go chwala pod niebiosa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3073 sekundy