społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2020 | 18:05 komentarzy 5
Ofensywa PiS przeciw LGBT w Żyrardowie

(Źródło: FB Maciej Małecki)

Działacze PiS, a także sympatycy partii – wicestarosta Krzysztof Dziwisz, wiceprezydenci miasta oraz poseł Maciej Małecki – ogłosili powstanie Żyrardowskiego Społecznego Komitetu Poparcia Prezydenta #Duda2020. Na tym nie koniec.

Przewodniczący rady powiatu żyrardowskiego, Klaudiusz Stusiński domaga się od Rafała Trzaskowskiego jednoznacznej deklaracji – czy jest za wprowadzeniem możliwości zawierania małżeństwa przez pary homoseksualne i czy popiera adoptowanie przez nie dzieci. Dodał, że komitet, który powstał w Żyrardowie jest wyrazem poparcia samorządowców żyrardowskich dla prezydenta Andrzeja Dudy.

Na pl. Jana Pawła II, gdzie na chwilę zebrali się członkowie komitetu głos zabrał również poseł Maciej Małecki.

– Bardzo ważną sprawą jest wsparcie dla rodziny, rozumianej jako wspólnoty mamy i taty, dzieci, dziadków. Rodzina za prezydenta Andrzeja Dudy jest pod szczególną opieką – zapewnił parlamentarzysta. – Nie chcemy, aby do szkół wdzierała się ideologia LGBT. Nie chcemy seksualizacji dzieci – deklarował. – Nie chcemy eksperymentów na najmłodszych – poseł Maciej Małecki mówił na pl. Jana Pawła II.

– Szanowni Państwo macie krew na rękach. Homofobia zabija i z waszej strony jest na to przyzwolenie – tak Paweł Szamburski, pochodzący z Żyrardowa gej skomentował słowa posła PiS Macieja Małeckiego, które padły w jego rodzinnym mieście.

Z Żyrardowa pochodzi też Jakub Kwieciński. Często tutaj przyjeżdża w odwiedziny. Na Maderze wstąpił w związek małżeński ze swoim partnerem, z Dawidem nazywani są najsłynniejszą parą homoseksualną w Polsce.

Na reakcję żyrardowianina na słowa posła nie trzeba było długo czekać: – Dziewięć lat na sali sejmowej i żadnych spektakularnych osiągnięć, więc wcale się nie dziwię, że poseł bezmyślnie powtarza, co usłyszy od wyżej postawionych kolegów. Słowa posła Małeckiego to nic innego jak dalsza kampania nienawiści wobec części naszego społeczeństwa – mówi Jakub.

Mężczyzna podkreśla, że publicznie wypowiadane przez polityków hasła nie trafiają w próżnię.

– To bezmyślne i pełne pogardy słowa. Dziś słyszymy o kolejnym samobójstwie chłopaka, który nie radził sobie z taką dyskryminacją. Nie wiem skąd bierze się obsesja polityków na temat seksualizacji dzieci i ideologii LGBT? Cóż, to się bardziej nadaje do analizy terapeutycznej niż merytorycznego komentarza – dodaje nasz rozmówca.

Paweł Szamburski jest aktywistą organizacji „Miłość nie wyklucza”.


– Nie istnieje coś takiego jak ideologia LGBT. Wystarczy rozwiązać skrót: Lesbijki, Geje, osoby Biseksualne, osoby Transpłciowe. Czyli ludzie z krwi i kości – również mieszkańcy Żyrardowa. Oni tworzą rodziny, pracują i chcą takich samych (równych) praw jak heteronormatywna część społeczeństwa. Osoby związane z PiS bardzo chętnie mówią o krzywdzie dzieci i ich ochronie. Szkoda, że odwracają oczy, gdy chodzi m.in. o domy dziecka oraz problem pedofilii. Zamiast skupić się na realnych problemach, grają strachem oraz uprzedzeniami – skomentował Szamburski.

 

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 30

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 6
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Exa 5 11 miesięcy temu

  Dlaczego nie mowi sie o leczeniu tego zboczenia wczesnie kiedy dziecko zaczyna miec nierownowage hormonow (odpowiednio) meskich czy zenskich ? Wlasnie wtedy te odchylenia hormonalne zdiagnozowane wczesniej i leczone nie doprowadzalyby do wypaczenia seksualnego. Przypuszczam, ze w Polsce brakuje wczesnych badan hormonalnych dzieci i korekcji tych zaburzen. Od tego nalezaloby zaczac cala dyskusje. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~CoCieTo 4 8 miesięcy temu

  Ciebie powinni ubezwlasnowolnic. Na zawsze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~OBYWATEL PISZCZYK 3 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Panie Pośle Macieju Małecki Panie Wicestarosto Krzysztof Dziwisz Ideologia Według PWN : pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych i Politycznych określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata. To każda partia w Polsce to ideologia . W każdej Partii w Polsce są Lesbijki Geje Trans Biseks .Mam Nadzieje ze nie macie obrzydzenia pobierając diety które pochodzą z podatków LGTB wszelkie programy które są w szkołach jest opiniowane przez MEN Ministerstwo Edukacji Narodowej której Ministrem jest ........ człowiek który ma jakąś ideologię w wychowaniu moich dzieci Cieszy mnie fakt że LUDZIE z LGTB też głosowali na PiS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwer 2 12 miesięcy temuocena: 0% 

  siora ciesz się że te mochery cie nie wyskrobały

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~"Siostra" 1 12 miesięcy temuocena: 67% 

  Jak widac na zalaczonym obrazku same mochery..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA