(fot. SM w Żyrardowie)

Do dyżurnego Straży Miejskiej w Żyrardowie wpłynęło zgłoszenie, że przy ul. Grota Roweckiego znajduje się prawdopodobnie nielegalna hodowla psów. Na miejscu okazało się, że w hodowli jest 35 psów. Wydano zalecenia właścicielowi i ponowiono kontrolę.

– W dniu 18 czerwca  na podstawie otrzymanego zgłoszenia przeprowadzono kontrolę utrzymania psów na posesji przy ul. Grota Roweckiego w Żyrardowie. W kontroli udział brali przedstawiciele Urzędu Miasta Żyrardowa, Straży Miejskiej Żyrardów oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żyrardowie – odpowiada na nasze pytania Łukasz Kasperczyk, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urząd Miasta Żyrardowa.


Okazało się, że na posesji prowadzona jest hodowla psów. Właściciel zwierząt jest zarejestrowany w jednej z organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.


– Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt przy spełnieniu powyższego obowiązku nie jest zakazana hodowla zwierząt i ich rozmnażanie w celach handlowych – dodaje.


Podczas pierwszej kontroli (18.06) zostały wydane właścicielowi zalecenia. Służby ponowiły kontrolę (23.06) i wywiązał się z zaleceń.


– Na podstawie przeprowadzone kolejnej kontroli nie stwierdzono, aby właściciel naruszał przepisy prawa dotyczące warunków utrzymywania zwierząt domowych – zapewnia dyrektor miejskiej promocji.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2656 sekundy