Stanisław Pietras podczas spotkania pokoleń i koncertu z wójtem Puszczy Mariańskiej Michałem Staniakiem.

Stanisław Pietras podczas spotkania pokoleń i koncertu z wójtem Puszczy Mariańskiej Michałem Staniakiem. (Justyna Napierała)

200 lat, życzyli Stanisławowi Pietrasowi najbliżsi z okazji setnych urodzin seniora. – Jest on najstarszym parafianinem w Puszczy Mariańskiej – informuje ksiądz Roman Grzona.

W sobotę 25 lipca, w intencji jubilata odprawiona została msza święta, przybyła rodzina, przyjaciele, władze gminy i zespół Jarzębinki, który dzieli pasję muzyczną z utalentowanym stulatkiem.

Stanisław Pietras od 72 lat jest wierny swojej zonie Mariannie. To bardzo otwarty i miły człowiek, mówią członkowie rodziny.

Pan Stanisław uwielbia muzykę, szczególnie grę na skrzypkach, jak tylko usłyszy rytm, włącza się do gry, wyjmuje instrument i cieszy się muzyką.

Już kilkakrotnie z wójtem Puszczy Mariańskiej Michałem Staniakiem, który także gra, jednak na akordeonie dali koncert, między innymi podczas spotkania pokoleń, jakie odbyło się w Galerii U Nas w Puszczy Mariańskiej.

Pan Stanisław grywał w różnych kapelach, ubarwiał swoim talentem lokalne wesela.

Dziś jest ciągle aktywny, co pokazał podczas swoich urodzin.

Siłę daje mu wspierająca go rodzina. Stanisław Pietras jest kolejnym jubilatem po Czesławie Ciężkim z Radziejowic, który obchodził zacne stulecie w ubiegłym tygodniu.

– Życzymy dalszych lat w zdrowiu, radości i rodzinnym cieple oraz opiece najbliższych – mówi wójt Puszczy Mariańskiej Michał Staniak, który wziął udział we mszy świętej odprawionej w intencji mieszkańca gminy, którą kieruje.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2915 sekundy