społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 sierpnia 2020 | 11:20 komentarzy 32

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Nie milkną protesty po niedawnych zatrzymaniach w Warszawie aktywistów LGBT i protestujących przeciw akcji policji. W Żyrardowie jest grupa, która symbolicznie dołączyła do protestów i akcji równościowej.

W nocy na budynku Stelli żyrardowianie zawiesili tęczową flagę. O godzinie 15 flagę widoczną na budynku przy ul. Limanowskiego będzie mogło obejrzeć więcej osób, gdyż dziś (15.08) zostanie tutaj otwarta wystawa plenerowa poświęcona 100-leciu Bitwy Warszawskiej.

Od kilku tygodni trwają protesty środowisk LGBT. Zaczęło się w trakcie kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej: - Ofensywa PiS przeciw LGBT w ŻyrardowiePo kilku tygodniach protesty nabrały na sile, zwłaszcza po niedawnych zatrzymaniach w Warszawie. Interwencję służb potępia organizacja „Miłość Nie Wyklucza”, której działaczem jest żyrardowianin, Paweł Szamburski.

Czytaj więcej: - W Żyrardowie poznałem wiele takich osób, jak ja

Do tematu wrócimy.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 73

 • 29
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY
 • 8
  WKURZAJĄCY
 • 20
  BRAK SŁÓW

32Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kto to był 32 miesiąc temuocena: 100% 

  I co? Macie sprawcę? Bo trzy lata temu taki facet: gruby siwy z modną grzywką zaczesaną na prawo i do góry wyzywał w Carfurze1Maja jednego pracownika od pedałów. Towarzyszący mu Ukrainiec delikatnie go uciszał, w końcu wyszli. Może to ten przedsiębiorca wyczuł nowe wiatry i chciał się zrehabilitować?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żyrardów anty lgbt 31 2 miesiące temuocena: 100% 

  Do Kingi: Kinga, nie chodzi mi o osoby homoseksualne, sam znam takich ludzi, znajomych... Nie interesuje mnie specjalnie ich orientacja... Chodzi o tę wstrętną, lewacką ideologię LGBT, narzucanie przez ludzi ją wyznających, całej reszcie społeczeństwa swojej tęczowej propagandy, wbijanie na siłę że dwóch facetów to normalna rodzina, etc... To nie jest normalna rodzina i nigdy nie będzie. Niszczenie naszych tradycyjnych wartości, wyśmiewanie naszych chrześcijańskich symboli... Większość osób homoseksualnych, również jest przeciwko ruchowi, ideologi LGBT, z którą utożsamuają się nie tylko homoseksualiści, ale też osoby heteroseksualne. Tak więc jeszcze raz powtórzę: toleruję gejów, lesbijki, transseksualistów, ale nie LGBT.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PrawdziwyPolak33 30 2 miesiące temuocena: 25% 

  Widziałem wylew pomyj na FB i nie rozumiem tych komentujących głupoty. Jeśli o mnie chodzi to ja Zenkowi, Staszka zazdrościć nie będę i jest mi obojętne, czy wisi flaga tęczowa, czy jakakolwiek inna a jeśli jesteście innego zdania to coś z wami nie tak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jim 29 2 miesiące temuocena: 67% 

  Lgbt to homoterroryści

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wredny Stefan 28 2 miesiące temuocena: 89% 

  Długo nie powisi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żyrardów anty LGBT 27 2 miesiące temuocena: 67% 

  Cytat z artykułu Redaktora Włodzimierza... : "Zaczęło się w trakcie kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Czytaj więcej: - Ofensywa PiS przeciw LGBT w Żyrardowie Po kilku tygodniach protesty nabrały na sile, zwłaszcza po niedawnych zatrzymaniach w Warszawie." Tak więc wszystko wskazuje na to że Redaktor ma jakiś kompleks zawodowy, brak poczucia spełnienia... Być może nie chcieli go w ogólnopolskich mediach i trafił do niszowej lokalnej gazetki, gdzie próbuje prowadzić swoją lewacką propagandę... Jak ktoś z komentujących zauważył, relacjonował jakiś czas temu np. protest "jednoosobowy" przeciwko reformie sądownictwa. Teraz temat LGBT, który rzekomo rozpoczął się podczas kampanię Prezydenta Dudy... dodając stwierdzenie że "żyrardowianie" umieścili tęczową flagę na budynku Stelli. Żyrardowianie w zdecydowanej większości są przeciwni propagowaniu ideologi LGBT i proszę Panie Redaktorze Szanowny wbić to sobie w końcu do swojej lewackiej głowy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Kingi 26 2 miesiące temuocena: 0% 

  Nie przejmuj się Żyrardów anty LGBT to zwykły troll niech sobie lepiej chłopaka znajdzie to może mu przejdzie a nie zazdrości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kinga 25 2 miesiące temuocena: 57% 

  Zdziwiłbyś się ile osób homoseksualnych urodziło sie tu, dorastało i mieszka w naszym mieście. Jestem jedną z tych osób. Nawet nie masz pojęcia jak bardzo takie słowa mnie ranią. Żyj i daj żyć innym. Świat nie jest tylko biały albo tylko czarny. Nie ma gorszego sortu i lepszego. Wszyscy jestesmy równi. Szanujmy sie drogi komentatorze. Pozdrawiam i życzę więcej ematii do innych ludzi niezależnie od orientacji wyznania czy koloru skory. WSZYSCY ZASŁUGUJEMY NA SZACUNEK

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mily4510 24 2 miesiące temuocena: 54% 

  Wasze medium to antypolska odnoga Gazety Wyborczej. Polacy nie dajcie się im manipulować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kinga 23 2 miesiące temuocena: 50% 

  Od urodzenia tu mieszkam jestem osobą o innej orientacji seksualnej i Twoim zdaniem nie jestem Polakiem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pierwszy 22 2 miesiące temuocena: 70% 

  Może by Pan redaktor ustalił co będzie z budynkiem Stelli, czy jakiś remont sie szykuje. To ciekawsze dla lokalnej społeczności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Margoł 21 2 miesiące temuocena: 100% 

  Panie Red. Szczepański, skąd pewność, że flagę wywiesili mieszkańcy Żyrardowa? Widział Pan akt jej zawieszenia?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej ze Wschodu 20 2 miesiące temuocena: 42% 

  To i do naszej małomiasteczkowej idylli przyszła tęczowa zaraza.... Homoterror won!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kinga 19 2 miesiące temuocena: 67% 

  Przyszła tęczowa zaraza? Fakt mojego urodzenia ponad trzydzieści lat temu to efekt „przyjścia zarazy”? Szanujmy sie naprawde. W tej małomiasteczkowej idylli mieszkam od urodzenia i nie zamierzam nigdzie sie stad ruszać :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek spod blichu 18 2 miesiące temuocena: 88% 

  Działacze LGBT! Nie byłoby aresztowań gdyby Wasi działacze nie zorganizowali brutalnego napadu na osobę i mienie działacza organizacji pro life jadącego samochodem z nieprzychylną Wam agitacją. Pokazaliście swoją nietolerancję (tak -jesteście TOLERANCYJNI INACZEJ) i to, że prawda Was boli. Kulturalni aktywiści mniejszości jeśli nie zgadzają się z treściami jakiegoś agito-wozu, to rozmawiają z takimi osobami kulturalnie -przemoc traktują jako ostateczność.Zasłużyliście na to, co Was spotkało w stolicy, nawet na więcej... i cieszcie się, że polska policja nie jest tak brutalna jak we Francji czy w Austrii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"Bolek" 17 2 miesiące temuocena: 89% 

  Pani Basiu! Żeby było jasne: szanuję prawo innych do swoich poglądów i kulturalną dyskusję. Nawet jeśli ktoś pod moim oknem wozi agit -plakaty, to uważam, że trzeba rozmawiać (ręko/nogo-czyny to naprawdę ostateczność). Lepiej przekonać niż pokonać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barbara Klocińska 16 2 miesiące temuocena: 33% 

  Drogi Panie! Nie jestem działaczem zadnej ideologii. Urodziłam sie w tym miescie i zyje w nim mieszkam pracuje. Od zawsze wiedzialam ze jestem innej orientacji i nie musiałam zarażać sie nia od zadnych homolobby. Nie wrzucaj wszystkich z nas do jednego worka. Ostatnie wydarzenia tak jak i Tobie tak i mnie oburzyły. To co robi współczesna młodzież homoseksualna to zbyt nieprzemyślany i chamski sposob pokazania swoich racji i sprzeciwu wobec slow Prezydenta Andrzeja Dudy. Nie popieram wieszania flag na pomnikach Jezusa, nie popieram parad, nie popieram tez tych ostatnich zgromadzeń w wielu miastach. Nie należę do tych aktywistów i jak wielu z nas jedyne czego chce to moc zyc w naszym kraju spokojnie, bez wyzwisk, bez naruszania mojej nietykalności cielesnej. Chciałabym jedynie szacunku ktorym powinnismy obrażać bliźniego swego. Zdziwię Pana - jestem lesbijka i osoba wierząca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ARTUR J. 15 2 miesiące temuocena: 87% 

  DO BORA SZUMIĄCEGO! ŻADEN DZIAŁACZ PRO LIFE NIE GRZMIAŁ PRZEZ MEGAFONY, LECZ JEŹDZIŁ FURGONETKĄ Z ODPOWIEDNIO POPISANĄ PLANDEKĄ . PROWODYR MICHAŁ SZ. CHWALIŁ SIĘ DZIENNIKARCE NEWSWEEKA, ŻE BICIE KIEROWCY TO NIE PROBLEM, BO ONI MAJA NAKAZ NIE REAGOWAĆ NA AGRESJĘ -WIĘC SZARPANIE SIĘ ODPADA. A NAUCZANIE PEDOFILSKICH CZYNÓW TO ZALECENIE WHO I TO, ŻE WIELU DZIAŁACZY LGBT KARANO ZA PEDOFILIĘ TO RZECZY UDOWODNIONE.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 7 14 2 miesiące temuocena: 12% 

  I jak? Straszna wizja? Na szczęście nigdy Cię to nie spotka Bolku spod blichu, więc zamknij teraz komputer i idź na spacer z żoną, chłopakiem, dziećmi, psem czy kim tam chcesz i ciesz się, że nikt nie krzyczy o Tobie na ulicy, że jesteś pedofilem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 6 13 2 miesiące temuocena: 8% 

  ma Cię to odstraszyć. Ale Ty masz już dość, wszystko Ci jedno, myślisz „przecież już gorzej nie może być: straciłem pracę, mam depresję i myśli samobójcze, żona ze mną nie sypia, nie smaży już kotletów schabowych, tylko gotuje pierś z kurczaka, co mi tam, wszystko mi już jedno!!!”. Rzucasz się na kierowcę, on Cię odpycha, Ty odpychasz jego, on odpycha Ciebie, i tak przez prawie 80 sekund! Wracasz do domu, wiesz że koszmar ciężarówkowy pod Twoim domem będzie trwał, ale przynajmniej ulżyłeś swojej frustracji, może wystarczy na dziś. Po miesiącu przyjeżdża po Ciebie czarna wołga i wsadzają Cię do aresztu na dwa miesiące, w areszcie jest pełno agresywnych przestępczyń, które mają na koncie liczne pobicia heteroseksualnych mężczyzn współpracujących z lobby pedofilskim. Koniec eksperymentu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 5 12 2 miesiące temuocena: 8% 

  „Bolek spod blichu chce zamknąć nam usta” „Zabrać dzieci temu heteroseksualnemu pedofilowi!!!”. Policja się zatrzymuje. Podbiegasz do nich z nadzieją w zmęczonych oczach. Oni zakładają ręce, opierają się o radiowóz, patrzą z szyderą jak się gorączkujesz prosząc ich o interwencję. Gdy zaczynasz krzyczeć, wyjmują kamerę i zaczynają Cię nagrywać. Czujesz, że coś jest nie tak, pytasz czemu nic nie robią. Oni na to: „Prawda Was boli, pedofile” i Cię odpychają. Jesteś tak zdezorientowany, że nawet antydepresanty już nie pomagają. Od dziś codziennie koło ciężarówki na Twoim podjeździe stoi radiowóz, nie pozwala Ci podchodzić do kierowcy i krzyczeć na niego, żeby się wynosił. Cała okolica, ba! całe miasto już wie, że jesteś pracownikiem heteroseksualnego lobby, które chce gwałcić dzieci i uczyć ich masturbacji w przedszkolu. Pewnego dnia, zanim jeszcze przyjechał radiowóz, wychodzisz zdeterminowany, by przerwać ten koszmar. Kierowca widzi na co się zanosi, od razu wychodzi i nagrywa Cię,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 4 11 2 miesiące temuocena: 17% 

  coraz bardziej podejrzliwego szefa, i zgłaszasz się do lekarza. Chcesz jakieś środki nasenne. Lekarze, słysząc Twoją historię, zalecają więcej dystansu i żebyś częściej uprawiał sport oraz jadła mniej czerwonego mięsa. Ale w końcu trafiasz, na takiego, który przepisuje Ci antydepresanty. W końcu się wysypiasz i już masz plan działania, jak zaprzestać tej obelżywej agitacji pod Twoim domem. Wychodzisz spokojnie na ulicę i nagrywasz, podchodzisz do kierowcy i prosisz go żeby odjechał, mówisz, że to wszystko nie prawda. Jesteś spokojny, kierowca Cię ignoruje. Na drugi dzień idziesz na policję z nagranym materiałem. Opowiadasz szczegółowo całą historię, opowiadasz o uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Widzisz jak policjanci się podśmie********ą, wymieniają porozumiewawcze spojrzenia, ktoś szepnął „to ten od pedofilów”. Nie przyjmują zgłoszenia, zalecają więcej dystansu i mniej czerwonego mięsa. W kolejnych tygodniach koło ciężarówki pojawia się patrol policyjny. Ciężarówka już huczy hasłem:

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 3 10 2 miesiące temuocena: 9% 

  „Bolku spod blichu, czy Ty masz jakieś problemy, jesteś rozkojarzony i niewyspany, może idź do lekarza, może potrzebujesz urlopu”. Wściekasz się co raz bardziej, zaczynasz krzyczeć na żonę, dzieci coraz podejrzliwiej na Ciebie patrzą, wyguglują w internecie hasła takie jak: „lobby pedofilskie” „Bolek spod Blichu+pedofilia”. Masz dość, w końcu po wielu miesiącach tych tortur psychicznych wybiegasz przed dom, krzyczysz, wyma********esz rękami, pojawiają się przekleństwa. Ciężarówka nie odjeżdża. Przeciwnie, kierowca wychodzi i filmuje Twoje wzburzenie, sąsiedzi się zatrzymują na ulicy, też Ciebie filmują. Wieczorem internet obiega film zatytułowany: „Agresywny heteroseksualista – czy powinniśmy mu zabrać dzieci?”. W komentarzach Twoi sąsiedzi piszą, „Widzieliśmy, jaki Bolek spod Blichu był dziś agresywny”, „Ktoś powinien coś z tym, z nim, zrobić” – apelują mieszkańcy Twojego osiedla na portalu eglos.pl sekcja Skierniewice. Zaczynasz unikać spojrzeń sąsiadów, dzieci i żony. Idziesz za radą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 2 9 2 miesiące temuocena: 9% 

  bo co możesz zrobić? Nagle znowu słyszysz te same hasła: „Heteroseksualiści chcą gwałcić dzieci, zabrać dzieci heteroseksualistom, precz z lobby tradycyjnej polskiej rodziny. Chłopak/dziewczyna to nienormalna rodzina, która gwałci dzieci”. I tak dalej i tak dalej. Patrzysz przez okno, widzisz wielką ciężarówkę, z której dobiegają hasła tak głośne, że słychać je na całym osiedlu. Ale nikt nie reaguje. Twoi sąsiedzi zaczynają myśleć: „hmm, ten Bolek spod blichu zawsze był jakiś dziwny, zbyt czuły dla swoich dzieci, może coś jest na rzeczy?”, zaczynają dziwnie na Ciebie patrzeć. Mijają tygodnie, ciężarówka przejeżdża pod Twoim domem codziennie. Dzieci zadają coraz więcej pytań. W końcu nie wytrzymujesz – dzwonisz na policję mówiąc, że jesteś szkalowany. Polica odpowiada „proszę zadzwonić na straż pożarną”. Jesteś w szoku. Mijają kolejne tygodnie, nie śpisz, nie jesz. W ciągu dnia zabierasz rodzinę z domu i wracasz późnym wieczorem, gdy już nie ma ciężarówki. Pracodawca pyta Cię w pracy:

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bór szumiący 8 2 miesiące temuocena: 17% 

  Drogi Bolesławie, spójrz oto na poniższy eksperyment myślowy: Wyobraź sobie, że siedzisz spokojnie w domu ze swoją żoną i dziećmi, pałaszujesz schabowego i rozmawiacie o tym, gdzie zabrać dzieci na wycieczkę. Nagle słyszysz, że ktoś przez megafon pod Twoim domem krzyczy: „Heteroseksualiści pracują dla lobby pedofilskiego! Mają dzieci – nie wiadomo co z nimi robią! Przerwać to lobby pedofilskie, zabrać dzieci wszystkim heteroseksualistom! Oni ich uczą masturbacji!!!” Dzieci patrzą na Ciebie zdezorientowane, pytają: „tato, kto to jest pedofil? Czy pracujesz z nimi?” Jesteś w szoku, nie wiesz co robić, hasła z megafonu słyszysz jeszcze przez wiele godzin. Jedne gorsze od drugich, sugerujące, że jesteś pedofilem i krzywdzisz dzieci. Wieczorem ze skołatanymi nerwami kładziesz się spać, nie możesz zasnąć, nie wiesz o co chodzi, co komu przyszło do głowy, żeby wygadywać pod Twoim domem i w Twoim kierunku takie rzeczy? W końcu zasypiasz. Rano wstajesz, chcesz zapomnieć o tym co zaszło wczoraj,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cudna flaga 7 2 miesiące temuocena: 80% 

  .......,,będzie mogło obejrzeć więcej osob''...a to jest jeszcze ktoś kto tej flagi nie widział

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wrona bez ogona 6 2 miesiące temuocena: 47% 

  Homofobia to poważna i niestety okazuje się że bardzo zaraźliwa choroba. Niestety gdy choruje na nią sporą część społeczeństwa, niektórym chorym wydaje się, że są całkiem zdrowi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żyrardów anty lgbt 5 2 miesiące temuocena: 53% 

  Po raz kolejny "redaktor" Szczepański, daje wyraz swoim najwidoczniej niespełnionym ambicjom zawodowym i zajmuje się tzw. wielką polityką... zapominając przy tym że jest dziennikarzem prowincjonalnej, lokalnej gazetki... Zamiast o sprawach lokalnych, komentuje na swój lewacki sposób politykę krajową, LGBT... Może na Białoruś niech jedzie, relacjonować żyrardowianim antyrządowe protesty...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żyradrów wspiera LGBT 4 2 miesiące temuocena: 25% 

  najwyraźniej trudno się osobie komentującej pogodzić z tym, że nie cały Żyrardów jest anty.. no tak, to zawsze boli, jak nie można zmusić innych by myśleli tak samo, nienawidzili tak samo, dyskryminowali tak samo. Można zapisać się zawsze do kółka różańcowego, tam jest dużo podobnych "nastrojów" - i zdecydowanie omijać szerokim łukiem "lewackie" portale, bo wiadomo - złość urodzie szkodzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata Maria Kwiatkowska 3 2 miesiące temuocena: 23% 

  Autorko, Autorze wpisu o pseudonimie "Żyrardów anty lgbt", mam całkowicie inne zdanie. Od tego są lokalne media, aby pokazywać obraz tego, co się dzieje u nas lokalnie. I ja od lokalnych mediów oczekuję informacji i rzetelności. A tekst pana redaktora Szczepańskiego taki właśnie jest - mamy informację, co się wydarzyło i mamy kontekst. A ten kontekst jest ważny - bo dotyka wielu z nas - osób nieheteronormatywnych żyjących w naszym mieście i sprzymierzeńców osób LGBT w obronie godności i praw człowieka oraz obywatela.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywna 2 2 miesiące temuocena: 22% 

  gdzie tu wielka polityka w krótkiej, dość lakonicznej informacji o zawieszeniu flagi? z trudem tu się doszukiwać jakichś upodobań politycznych autora :D a może "Zyrardów anty lgbt" napisze do portalu, o jakich tematach życzy sobie być informowany? w końcu wolność mediów...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szary 1 2 miesiące temuocena: 25% 

  Właśnie w takich prowincjonalnych miasteczkach ludziom o odmiennej orientacji jest trudniej. To jest problem wszystkich. Niestety ciasny umysł prawaka nie jest w stanie tego ogarnąć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.345 sekundy