z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2020 | 12:34 komentarzy 1
Oceniane będą oryginalne rozwiązania, instalacje i projekty sprawiające, że przestrzeń wokół jest bardziej przyjazna, a my… zdrowi!

Oceniane będą oryginalne rozwiązania, instalacje i projekty sprawiające, że przestrzeń wokół jest bardziej przyjazna, a my… zdrowi!

Łódzkie to najbardziej zagrożony suszą region w Polsce. Skierniewickie przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji WOD-KAN ogłosiło konkurs ekologiczny dla właścicieli ogródków, zagospodarowanych balkonów czy działek. O ciekawe nagrody powalczą mieszkańcy Skierniewic i okolicy, którzy w swoich zielonych przestrzeniach stosują rozwiązania pozwalające racjonalnie gospodarować wodą, dbać o środowisko.

Uczestnik konkursu powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przedstawić maksymalnie trzy fotografie będące ilustracją ekologicznych rozwiązań, które wykorzystuje na działce, w ogródku, oranżerii czy balkonie.  Ilustracje własnych pomysłów na mądre gospodarowanie środowiskiem będą dodatkowo punktowane. Fotografie mogą przedstawiać również projekty czy rozwiązania, które zastosowano w najbliższym otoczeniu, w przestrzeni publicznej.

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO „ŁAP DESZCZ”

 

Autorzy najciekawszych fotografii zostaną nagrodzeni . Trofea dla zwycięzców są bardzo atrakcyjne.

I miejsce  – zbiornik na deszczówkę + podstawa

II miejsce – kompostownik Eco-Master 450 l

III miejsce –  donica balkonowa
 

Prace można nadsyłać do 20 września.  Fotografie można przesłać listownie pod adres organizatora tj. spółki Wod-Kan w Skierniewicach z dopiskiem

„Łap deszcz – konkurs ekologiczny” lub mejlowo na adres: konkurs@wodkan-skierniewice.com.pl. Trzecią możliwością jest dostarczenie fotografii osobiście do Biura Obsługi Klienta, Mokra Prawa 30.

 

CZY WIESZ, ŻE...
 

 • 400 – tyle litrów wody potrzebne jest do wyprodukowania bochenka chleba
 • 8 000 – tyle litrów wody wykorzystywane jest przy produkcji nowej pary jeansów

Podczas dziesięciominutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 m kw. można zebrać ok. 180 litrów wody.

Deszczówka, pod warunkiem zbierania jej w czystym środowisku, ma świetne właściwości: jest bardzo miękka, kwaśna, nie zawiera magnezu i wapnia. Wielu właścicieli działek zbiera ją do beczek lub większych pojemników zakopanych w ziemi, żeby wykorzystać ją do podlewania ogrodu.

Woda opadowa prosto z rur spustowych może zasilać tak zwane ogrody deszczowe. Może zostać również skierowana do miejsc, w których zostaną stworzone miejsca małej retencji i łąki kwietne.

Budując odpowiednie przyłącze, można włączyć deszczówkę do instalacji wodnej domu i wykorzystywać do prania, zmywania, sprzątania oraz spłukiwania toalety. Można w ten sposób zmniejszyć zużycie wody wodociągowej nawet o blisko połowę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zbigskier 0 ponad rok temuocena: 33% 

  Autor nigdy nie widział co znajduje się w zbiorniku na deszczówkę. Woda nie nadaje się spłukiwania wc a o praniu to nie ma mowy. Chyba że zainwestuje się w oczyszczalnię deszczówki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

Wylatują do Korei!

Zaśpiewała utwór, który sama skomponowała