Ksiądz Jarosław W. jeszcze w niedzielę (6.09) przewodniczył mszy świętej dożynkowej, przez lata pracował z ministrantami, uczył religii w miejscowej szkole.

Ksiądz Jarosław W. jeszcze w niedzielę (6.09) przewodniczył mszy świętej dożynkowej, przez lata pracował z ministrantami, uczył religii w miejscowej szkole.

Śledztwo w sprawie przestępstw seksualnych popełnianych przez księży z parafii w Skierniewicach prowadzi łódzka prokuratura. Zeznania złożyło do dziś 37 świadków, w tym m.in. Janusz. Do dzisiaj śledczy nie postawili jednak duchownym zarzutów. Osobne postępowanie toczy się w sprawie niezawiadomienia o tych przestępstwach przez biskupa łowickiego.

 

W sierpniu tego roku Janusz umówił się na spotkanie z łowickim biskupem. Rozmowę zarejestrował. Wynika z niego, że od ćwierć wieku biskupi łowiccy kryli księdza pedofila. Kościół ma prowadzić  w sprawie tuszowania przez bp. Dziubę przestępstw seksualnych wobec nieletnich postępowanie. Za utrudnianie dochodzeń świeckich lub kościelnych biskupowi grozi usunięcie z urzędu.

 

Janusz S. w rozmowie z "Głosem" mówi: 

„W październiku 2012 roku przesłuchiwało mnie dwóch księży w kurii łowickiej. Zobowiązano mnie do złożenia przysięgi, że będę mówić prawdę i przestrzegać procedur kościelnych i zachowam milczenie. Przesłuchiwano mnie około dwóch godzin. Zadawano pytania, na które dziś odmówiłbym odpowiedzi. Wtedy bardzo mnie upokorzono. Jedno z pierwszych pytań dotyczyło tego, czy odbywałem stosunki seksualne z mężczyznami, jakiej jestem orientacji seksualnej, czy uważam się za praktykującego katolika, czy chodzę do spowiedzi i kto jest moim spowiednikiem. Pytano też, czy komukolwiek mówiłem o tej sprawie, czy działam na czyjeś zlecenie. W pewnym momencie padło pytanie, czy satysfakcjonowałoby mnie finansowe zadośćuczynienie i w jakiej wysokości”.

 

Ksiądz Jarosław W. jeszcze w niedzielę (6.09) przewodniczył mszy świętej dożynkowej, przez lata pracował z ministrantami, uczył religii w miejscowej szkole. Ksiądz Piotr S. ze Skierniewic wyjechał lata temu. Przez niemal dwie dekady pozostawał bezkarny. Za sprawą trzydziestolatka ze Skierniewic o księżach pedofilach usłyszała Polska. Sprawę bada prokuratura.

Kuratorium oświaty po ujawnieniu afery odsunęło nauczyciela religii ze szkoły podstawowej w Żelaznej, ks. Jarosława W. od pracy z dziećmi. W sprawie ks. Piotra S. interweniował burmistrz Żelechlinka, gdzie ostatnio kapłan pracował, przeniesiony przez łowickiego biskupa.

Biskup łowicki Andrzej Dziuba i kuria nadal milczą.

– Mogę potwierdzić, że wpłynęło do naszej delegatury pismo, które anulowało misję kanoniczną do nauczania religii księdza w szkole. Pismo datowane jest na 9 września – mówi Irena Lesiak, dyrektor skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Wniosek o odwołaniu katechety złożyła dyrektor szkoły.

Anna Wójcik-Brzezińska, Bartosz Nowakowski

Co uznałby za sprawiedliwość?

„Cały problem polega na tym, że jeszcze kilka lat temu, gdyby padło to pytanie, mnie wystarczyłoby, gdyby ten człowiek został odsunięty od pracy z dziećmi. Wtedy jednak nie miałem świadomości, jak wiele dzieci ksiądz Piotr skrzywdził. Nie wiedziałem, że byli tacy, którzy odebrali sobie przez niego życie. Ten człowiek powinien przed sądem powszechnym usłyszeć karę bezwzględnego więzienia, ale taki wyrok nie powinien zapaść jedynie w jego sprawie. Uważam, że większą odpowiedzialność za to wszystko ponosi biskup, który o jego działalności wiedział. Bo nie wiem, czy wiesz, ale każdy ksiądz w kurii ma tzw. teczkę personalną. W tej teczce są wszystkie opinie od proboszczów z parafii, w których pracował, wszelkie wzmianki o urlopach, donosy, zapiski będące efektem ustnej skargi na kapłana. Ja znam dokumentację dotyczącą księdza S. Nie było parafii, w której nie byłby uznany za homoseksualistę. Wielu księży bezpośrednio pisało do biskupa dlatego, że bardzo się bało zgorszenia. Mówili, że ksiądz Piotr dotyka ministrantów w sposób niewłaściwy, całuje, zaprasza do siebie na plebanię. Pisali, że chłopcy bardzo się go boją. To był proceder, który trwał 25 lat.

Jestem przekonany, że znając historię ks. S. biskup łowicki również powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za ukrywanie przestępcy, dopuszczającego się aktów pedofilii i gwałtów na dzieciach.”

Janusz S.*
* dane do wiadomości redakcji

Opowieść Janusza nawet zredukowana do najkrótszej relacji jest historią człowieka, którego winą jest to, że był ofiarą. Nie wiem, jak Kościół poradzi sobie ze stawianymi zarzutami. Oby sposobem działania w kryzysie nie było publikowanie nazwisk ofiar pedofilów w oświadczeniach umieszczanych przez biskupów na stronach internetowych diecezji.

Gdy przed Sądem Rejonowym w Rawie Mazowieckiej w 2013 roku zapadał wyrok w sprawie proboszcza ze Szczuk, rzecznik diecezji oświadczył:

„Czyny, za które ksiądz Sławomir (…) został skazany nigdy nie powinny mieć miejsca. Wyrażamy ubolewanie i nadzieję, że podobne sytuacje nigdy się już nie powtórzą. Nigdy też nie znajdziemy odpowiednich słów, by wyrazić ubolewanie i zażenowanie spowodowane tą sytuacją. Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą”.

Co się zmieniło od tamtego wyroku?

CAŁY TEKST CZYTAJ w PAPIEROWYM WYDANIU LUB ELEKTRONICZNYM, dostępnym TU:

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 39

 • 19
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 7
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~o.Misjonarz 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ŚWIATUSY 1 ponad rok temuocena: 100% 

  A napiszcie o ŚWIADKACH JEHOWY... Bo coś przestali chodzić, no a niektóre z Sal Królestwa (miejsca zebrań) budowane ongiś za ofiary wyznawców są dziś ot tak sprzedawane. Może skompromitowani niespełnionymi proroctwami rychtują się do poważnej reorganizacji, ze zmianą nazwy włącznie? W Domu Betel Nadarzyn bezlitośnie redukuje się pracowników (nawet na bruk) - oglądaliśmy w internecie filmy o ś.p.. Marku Wirze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Władek 0 ponad rok temuocena: 100% 

  To w końcu ten podejrzany/oskarżony ksiądz był w ŻELECHLINKU czy w ŻYCHLINIE. To ważne, by nie oczernić niewinnego człowieka, który może mieć to samo imię. SPRAWDŹCIE TO, PROSZĘ I ewentualnie POPRAWCIE PRZEPROSIWSZY ZA POMYŁKĘ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ofiara ze skierniewic -1 ponad rok temuocena: 75% 

  Wyraźnie napisane w Żychlinku. Po co siejesz zamęt i ukrywasz, kokege pedofila? Ofiarą wypchly.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Abcb. -2 ponad rok temuocena: 100% 

  A co na to wieloletni v-ce dziekan dekanatu skierniewickiego proboszcz Janisławic Góraj, w sąsiedniej parafii za miedzą w Żelaznej takie bezeceństwa, sex na plebani z małoletnimi. Duma, zaszczyty i pełnione funkcje do czegoś zobowiązują. A taki dobry ksiądz, lepszego nigdzie się nie znajdzie, po prostu sam dobrodziej i świętoszek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lox -3 ponad rok temuocena: 80% 

  Dlaczego tzw. sakrament pokuty w tych przypadkach nie działa? Przecież każdy ksiądz czy nawet biskup musi się spowiadać! A więc księża nie wyznają TYCH grzechów (świętokractwo), albo spowiednicy podchodzą do tego bardzo tolerancyjnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ks.... -4 ponad rok temuocena: 83% 

  Kiedy biskup łowicki Dziuba i jego zastępca Osiał byli u spowiedzi i u jakiego spowiednika i czy ta spowiedz była prawdziwa, a może świętokracka? Biskup Łódzki Grzegorz Ryś na was obydwóch czeka i nie tylko biskup, wreszcie!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~zrozumcie -5 ponad rok temuocena: 77% 

  Zapamiętajcie sobie raz na zawsze: Każdy Sakrament jest WAŻNY. A odprawiający kapłan, jeśli czynił to niegodnie, to on ponosi winę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ciekawski -6 ponad rok temuocena: 75% 

  Dziuba, Ryś a co z proboszczami u których byli i także milczeli? Powinni mieć takie same zarzuty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wierzący...? -7 ponad rok temuocena: 47% 

  dawać na tacę a oni .........będą mieli na kochanki , doslownie i z pierwszej ręki są tacy co nawet nie kryją się ze swoimi potrzebami , .a biskup może nie rusza ich bo każdy na każdego być może ma " haka"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~zyrol -8 ponad rok temuocena: 86% 

  a co zo z takim ks rajmudem był w zyradowie matki boskiej pociesznia?? a taki ks waldemar w boremuszu siedział następnych 2 homo jak by tak prześwietli tą diecezje to może się okazać z braknie miejsca zakładzie w Łowiczu to bp już możne zapytać czy w ekspresowym tempie czegoś nie dobudują

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Meritor -9 ponad rok temuocena: 100% 

  Burmistrz Żychlina a nie Zelechlinka. Bądźcie bardziej dokładni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -10 ponad rok temuocena: 73% 

  To bardzo przykre co dzisiaj dzieje sie w naszym kosciele. Wladze koscielne powinny jak najszybciej oczyszczac a nie milczec.Jak mamy u takich ksiezy sie spowiadac ,jak mamy wychowywac dzieciw poszanowaniu do kaplanow.Obok pedofili jest jeszcze jeden problem ,ze ksieza ukladaja sie z wladza aby zyskac jakies srodki na kosciol nie patrzac co ta wladza wyczynia jak czasami jest skorumpowana.Tych najbardziej wychwalaja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~z -11 ponad rok temuocena: 82% 

  Jeśli duchowny jest nieprawy, to on ponosi winę. Ucząc innych co mają czynić, nie uczy swoich nauk, lecz przekazuje naukę Chrystusa i Kościoła. Tak samo jak człowiek ubrudzony może mówić, że trzeba dbać o czystość. I co? Ma rację -i nieważne czy sam po pracy pójdzie się kąpać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ktoś cos -12 ponad rok temuocena: 100% 

  A co ze starym listonoszem? Służba liturgiczna u Jakuba? Jeździ do dziś rowerkiem po mieście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Abcd -13 ponad rok temuocena: 90% 

  Kuba, a odnośnie ksiedza w Janisławicach, też jest coś na rzeczy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Racjonalista -14 ponad rok temuocena: 65% 

  Religia w szkołach w świeckim państwie, to dopiero wypaczenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba -15 ponad rok temuocena: 92% 

  W Żelaznej ks. Jarosław w popłochu uciekł z parafii, a w Janisławicch spakował już walizki, czy już pakuje, może ktoś wie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Aaasan -16 ponad rok temuocena: 88% 

  A to ksiądz w Janisławicach też ma jakieś zarzuty ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~M -17 ponad rok temuocena: 83% 

  Nadal jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~leon -18 ponad rok temuocena: 85% 

  Biskup Dziuba powinien wylecieć z posady za to że milczał a ksiądz z Żelaznej trafić z Za kraty za to co robił mieszkańcy powinni w przygotować dla niego taczkę i wywieżść tego pedała do zakładu karnego w Łowiczu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wacek -19 ponad rok temuocena: 95% 

  A co porabia ks. Sławek z Szczuk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pan Wacław -20 ponad rok temuocena: 93% 

  To już wyszedł z więzienia, bo w poczet kary zalicza się czas aresztu. A jeszcze dobre sprawowanie -to mniej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Chyba -21 ponad rok temuocena: 100% 

  Skazany na 7 lat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~skierniewiczanin -22 ponad rok temuocena: 90% 

  Niech sądy udowodnią, ale wiem że jest to wielce prawdopodobne. Co nieco się słyszało gdy byli w Skierniewicach. A może redakcja podrąży u biskupa temat proboszcza Jakuba dlaczego przestał kierowac dekanatem(choć w jego przypadku nie chodzi o pedofilię)? Czy milczący biskup w tej sprawie również nabierze wody w usta? Do Pani poniżej, jeśli została Pani skrzywdzona proszę się zgłosić do prokuratury. Pora przestać ich kryć bo te czarne owce (także biskupie) niszczą opinię wielu fantastycznym, oddanym księżom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~szczęściara -23 ponad rok temuocena: 80% 

  To prawda. Wielu kapłanów cierpi za nie swoje winy. Ja miałam dużo szczęścia, bo kiecha(tak nazywam księży, którzy nie zasługują na miano kapłana)nic mi nie zrobił, udało mi się uciec, ale trauma pozostała na całe życie. Dlatego pomimo wielkiej wiary w Boga, instytucję kościoła omijam bardzo szerokim łukiem. Nikt mi nie zaręczy, że pod dobrotliwym obliczem pasterza nie kryje się bestia. Pomodlić się szczerze mogę w każdym miejscu, poza murami, które z Bogiem nie mają NIC WSPÓLNEGO. Las, łąka, plaża, góry... To wszystko Jego najpiękniejsze ołtarze, tam rozmawiam z Nim szczerze i nie potrzebuję ŻADNYCH pośredników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~nie ksiądz -24 ponad rok temuocena: 92% 

  A może zainteresujecie się aferami pedofilskimi Świadków Jehowy w Australii, Kanadzie i innych miejscach. Są relacje w internecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~santo pedofilo -25 ponad rok temuocena: 50% 

  do ~Maja Nie zauważyłaś, że tylko w watykańskiej sekcie obrońca pedofilów został mianowany świętym? Kościół Katolicki atakowany? łomójboże, jak można atakować przestępców, którzy w dodatku opowiadają idiotyczne bajeczki o urojonym bozi :)))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Do RS -3 -26 ponad rok temuocena: 96% 

  A czemu cytujesz z protestanckiej Biblii Warszawskiej a nie z waszowyznaniowego Przekładu Nowego Świata? Chcesz się zamaskować, by wina za wyzwiska spadła na baptystę, zielonoświątkowca, adwentystę , a może ewangelika? A $wiadkowie Jehowy łagodni jak baranki- nie rób z ludzi BARANÓW. U Was chcecie by było milczenie owiec, a jest beczenie, a niektóre owieczki warczą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Do RS -2 -27 ponad rok temuocena: 96% 

  Moja wypowiedź o $wiadkach Jehowy nie jest odwróceniem uwagi lecz wskazaniem, by szukać CAŁEJ prawdy, bo te rzeczy są w innych Kościołach. Także o Waszym. Niech ludzie wiedzą, kim Wy jesteście. I Twoja obelga $wiadczy, jak Was boli prawda i jaką pogardę macie do ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Do RS -1 -28 ponad rok temuocena: 96% 

  Ostatnie słówko wykazuje Twoją miłość bliźniego, jaką głosi(liś)cie po domach, a teraz schowaliście się, bo zaraza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~RS -29 ponad rok temuocena: 100% 

  Maja: (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią. List Do Rzymian 1

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~RS -30 ponad rok temuocena: 100% 

  (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~RS -31 ponad rok temuocena: 83% 

  Maja: (18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~RS -32 ponad rok temuocena: 100% 

  Maja, tak KK jest atakowany przez zboczonych kapłanów !!! (4) Lecz niech nikt nie oskarża i niech nikt nie robi zarzutów, gdyż z tobą wiodę spór, kapłanie! (5) Dlatego potkniesz się za dnia, a wraz z tobą potknie się i prorok w nocy; prowadzisz swój lud do zguby. (6) Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania; ponieważ ty odrzuciłeś poznanie, i Ja ciebie odrzucę, abyś mi nie był kapłanem, a ponieważ zapomniałeś o zakonie swojego Boga, Ja też zapomnę o twoich dzieciach. (7) Im więcej ich jest, tym więcej grzeszą przeciwko mnie, swoją chwałę zamienili w hańbę. (8) Żyją z ofiar za grzech mojego ludu i pożądają ich winy. (9) Dlatego stanie się z ludem to, co z kapłanem; ukarzę ich za ich postępowanie i odpłacę im za ich uczynki. (10) Gdy będą jedli, nie nasycą się; będą uprawiali nierząd, lecz się nie rozmnożą, gdyż opuścili Pana, oddając się wszeteczeństwu. (11) Wino i moszcz odbiera rozum. (12) Mój lud radzi się swojego drewna, a jego kij daje mu wyrocznię, gdyż duch wszeteczeństwa ich omamił

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~RS -33 ponad rok temuocena: 30% 

  Widzę że katolicką pedofilie chcesz usprawiedliwić pedofilią Świdków Jechowy. To ciekawy zabieg a właściwie próba przekierowania rozmowy a inne tory. Dla kogo pracujesz dziadu ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~c.d. -34 ponad rok temuocena: 96% 

  Rabini pedofile to fakt -pisano o tym kiedyś w ANGORZE, podobnie popi, pastorzy, trenerzy, nauczyciele, artyści, celebryci -aktor Krystian W., Roman P.)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Maja -35 ponad rok temuocena: 87% 

  Może rabini? Napiszcie o innych grupach zawodowych,stróżach prawa itd.To prawda,że kościół katolicki jest szczególnie atakowany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~szczęściara -36 ponad rok temuocena: 85% 

  A ksiądz Adam, który w drugiej połowie lat siedemdziesiątych był w kościele "garnizonowym"? Za mała byłam wtedy, by mój głos coś znaczył... To on spowodował, że kościół katolicki dla mnie jest splugawiony na zawsze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ech -37 ponad rok temuocena: 94% 

  Bardzo współczuję...jest jeszcze pewien były pan ze służby ołtarza z kościoła Jakuba. Lata 70?80? listonosz? Ilu chłopaków skrzywdzil? Szkoda tylko,że przez takich ludzie odchodzą od kościoła,a księży z powołania jest jednak sporo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~. -38 ponad rok temuocena: 100% 

  przykre

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Wakacje z biblioteką

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

„Wianki” w Kamionie i integracja mieszkańców

Mszczonów na starej fotografii

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Międzyszkolna Olimpiada

Mszczonowskie cheerleaderki na europejskim...

Coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy...

Majówka na Mazowszu