Barbara Guzik-Olszyńska podczas sobotniej wystawy.

Barbara Guzik-Olszyńska podczas sobotniej wystawy. (Justyna Napierała)

W Galerii U Nas w Puszczy Mariańskiej budzi się życie artystyczne, zamrożone w czasie pandemii. W minioną sobotę (12.09) swoje prace malarskie prezentowała tam Barbara Guzik-Olszyńska z pobliskiego Paplina.

Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskała w 1968 roku w Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Artura Nachta-Samborskiego. Tworzy malarstwo sztalugowe i ścienne oraz wykonuje unikatową biżuterię artystyczną.

– Malarstwo Barbary Guzik-Olszyńskiej określić można jako aluzyjne abstrakcje z elementami figuratywnymi – mówiła w sobotę Mirosław Łada z Galerii U Nas do zgromadzonych gości.

– Inspiracji dostarczają artystce przede wszystkim zobaczone i przeżyte okiem malarza krajobrazy, zarówno z dalekiej północy jak i znad Morza Śródziemnego ale też z egzotycznej Azji – kontynuowała.

Obrazy Barbary Guzik- Olszyńskiej przywodzą na myśl mapy tajemniczych, nieznanych nam krain, napisała o artystce z Paplina Kinga Kawalerowicz.

Malarka stosuje skomplikowane, wymyślone przez nią techniki, maluje akrylami, często nie bezpośrednio na obrazie, ale na wygładzonym gipsowym podłożu, na którym naniesiona przez nią gruba warstwa farby tworzy coś w rodzaju elastycznej folii. Malarka wykorzystuje też kolaż, dokleja i przyszywa fragmenty płótna do obrazu.

Prace przez najbliższe dwa tygodnie będą prezentowane w Galerii U Nas w Puszczy Mariańskiej. Warto się tam wybrać i je zobaczyć.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3193 sekundy