wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2020 | 21:16

Miejsce: Transmisja online na stronie muzeum, na Facebooku muzeum oraz Facebooku festiwalu

Data rozpoczęcia: 08.11.2020

Data zakończenia: 11.11.2020

To będzie już XVIII Festiwalu Muzyki Romantycznej. Pierwszy raz jednak nie będzie możliwości wysłuchania koncertów na żywo. Wypełni ona domy za pośrednictwem internetu. Koncerty w dniach 8 - 11 listopada będą transmitowane w sieci internetowej na stronie muzeum, na Facebooku muzeum oraz festiwalu.

– Nie było wątpliwości, że festiwal musi się odbyć, tym bardziej, że od roku mieliśmy zaproszonych już znakomitych artystów i szkoda było tej okazji nie wykorzystać – mówi Izabela Przecherska-Banaszczyk, inicjator i współorganizator imprezy.

XVIII Festiwal Muzyki Romantycznej zainauguruje (8.11, godz. 18) Royal String Quartet, czołowy polski zespół cieszący się międzynarodową sławą.

Kolejny dzień (9.11, godz. 18) to występy znakomitych flecistów: Agaty Kielar-Długosz i Łukasza Długosza, którzy zaprezentują program z udziałem pianisty Piotra Sałajczyka.

Trzeci dzień festiwalu (10.11) poświęcony będzie muzyce wokalnej – o godz. 12 zaśpiewają uczennice Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. z klasy Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, wieczorem zaś, o godz. 18 wysłuchamy programu mało znanych pieśni romantycznych w wykonaniu Urszuli Kryger i Pawła Cłapińskiego.

Święto Niepodległości uczczone zostanie dwoma koncertami – w samo południe zagra trio Intermezzo Piccolo, stworzone przez muzyków z Gery. Wieczorem zaś (godz. 18) wysłuchamy finałowego koncertu. Przy fortepianie zasiądzie Karol Radziwonowicz, towarzyszyć mu będzie zespół I Solisti di Varsavia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3299 sekundy