z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2020 | 12:25 komentarzy 5
W szpitalu nadal nie działają oddziały wewnętrzny i medycyny paliatywnej.

W szpitalu nadal nie działają oddziały wewnętrzny i medycyny paliatywnej. (Justyna Napierała)

Oddziały wewnętrzny i paliatywny szpitala w Żyrardowie nadal są nieczynne, po tym jak zdiagnozowano u chorych i personelu koronawirusa.

– Na oddziale paliatywnym mamy jeszcze trzy osoby gorączkujące – mówi prezes Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodnie Jacek Sawicki.

– Pacjenci z wewnętrznego zostali przeniesieni do innych oddziałów i szpitali. U jednego jeszcze czekamy na wynik testu – dodaje prezes szpitala. Prezes sam przebywał na kwarantannie, którą już zakończył.

Szacuje, że być może pod koniec tego tygodnia, najpóźniej na początku przyszłego jeśli nic się nie wydarzy i nie pojawią się nowe ogniska choroby, ruszą na nowo zamknięte oddziały.

Pacjenci dziś którzy wymagają hospitalizacji są kierowani do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, gdzie szpital posiada wolne łóżka.

Powiat żyrardowski znalazł się w żółtej strefie zagrożenia Covid 19. Oznacza to, że obowiązują zaostrzone zasady higieny. W przypadku lokali gastronomicznych, w lokalu jak i w ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. W miejscach publicznych, instytucjach 1 osoba zajmuje 4m2. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W przypadku mszy w plenerze trzeba zachować 1,5 m odległości lub zakrywać usta i nos. Na weselach i innych uroczystościach rodzinnych może przebywać do 100 osób, z wyjątkiem obsługi. W strefie żółtej obowiązują maseczki: w środkach publicznego transportu zbiorowego; w miejscach ogólnodostępnych – chyba, że będzie zachowana odległość 1,5 m; w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej; w obiektach handlowych lub usługowych; w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Na terenie powiatu żyrardowskiego we wtorek, 6 października kwarantanną objętych było 321 osób, izolacją domową 42, 33 osoby leczą się w szpitalu z powodu koronawirusa, 18 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym, u 180 osób potwierdzono Covid 19. 6 osób zmarło, a 99 wyzdrowiało.

Wśród zmarłych z powodu Covid 19 jest 85- letnia kobieta, 71-letnia kobieta cierpiąca dodatkowo na choroby przewlekłe. 4 czerwca zmarł 76- latek zarażony koronawirusem, 21 września zmarła kolejna zarażona chorobą, to 61- letnia kobieta z Żyrardowa, 30 września do ofiar Covid 19 dołączył 73-letni mężczyzna, a 4 października 81-letnia mieszkanka Żyrardowa.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Rodzic 5 miesiąc temu

  Teraz pora podać ile osób zmarło, bo nie otrzymali pomocy w szpitalu w Żyrardowie. Ktoś, kto podjął taką decyzję ma krew na rękach i ludzi na swoim sumieniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarektoja 4 miesiąc temuocena: 0% 

  Cały ten szpital nie pracuje. Od miesiąca nie mogę dostać się w żaden sposób do poradni ortopedyczno hirurgicznej. Na miejscu mówią że przez telefon telefonu nikt nie odbiera. A paniusia z sekretariatu dyrektora po chwili udawała że nie słyszy że połączenie zrywa. To prostackie zagranie. Na meila z pytaniem co sie dzieje jakie są pomysły na przywrócenie funkcjonowania i kiedy będzie znowu działać. Nie dostałem nawet słowa wyjaśnień

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"Siostra" 3 miesiąc temuocena: 0% 

  Nie wyświetlil sie caly tekst

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Siostrq 2 miesiąc temuocena: 0% 

  No bravo redakcja refleks niesamowity

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjentka 1 miesiąc temuocena: 0% 

  Ktoś napisze coś chirurgii ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3028 sekundy