z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2021 | 13:09 komentarzy 1
Nie dostaliśmy ani złotówki z drugiej transzy pieniędzy covidowskich, to jest niesprawiedliwe i może doprowadzić do skłócenia samorządów, mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

Nie dostaliśmy ani złotówki z drugiej transzy pieniędzy covidowskich, to jest niesprawiedliwe i może doprowadzić do skłócenia samorządów, mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. (Justyna Napierała)

Budżet Mszczonowa na 2021 rok został przyjęty przez radnych na sesji 16 grudnia. Wśród zadań inwestycyjnych kolejny etap rewitalizacji parku w centrum, tym razem pojawi się część rekreacyjna dla dzieci.

Jest wiele wyzwań, ale nie mamy pomocy rządowej, mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Jako przykład podaje rozdanie z tak zwanych funduszy covidowskich. Gmina Mszczonów dostała w pierwszej transzy milion złotych, w drugiej nic.

Ubiegała się o 20 mln złotych na rozbudowę oczyszczalni ścieków.

Rząd chce skłócić samorządy, jedni dostają pieniądze, inni nie, dodaje szef mszczonowskiego ratusza. Rozwijamy gminę wszyscy chwalą się Mszczonowem, co to jest za motywacja, jak potrzebujemy pieniędzy na ważną inwestycję, która będzie służyła mieszkańcom i firmom i nie dostajemy, podkreśla burmistrz.

W naszej gminie w ostatnich pięciu latach pojawiło się około 1500 miejsc pracy, kolejne już w tym roku, dodaje samorządowiec. W Mszczonowie zainstalowały się w ostatnim czasie takie firmy jak między innymi PepsiCo, Suntago, basen głęboki, powstała fabryka światłowodów, w której w 2021 roku zatrudnienie ma znaleźć ponad 300 osób.

Widać niższe wpływy do budżetu, gmina umarza podatki między innymi Suntago, park rozrywki powstał właśnie w roku,  w którym wybuchła pandemia. Niemal pół roku 2020 nie funkcjonował.

W planach inwestycyjnych na 2021 też modernizacja strażnic w Piekarach, Grabcach i Zbiroży, dla OSP Mszczonów ma zostać zakupiona specjalistyczna drabina, potrzebna w akcjach na wysokości. Gmina wykonała projekt budowy sali gimnastycznej przy szkole w Piekarach, być może w tym roku ruszy sama inwestycja, będzie realizowany kolejny etap modernizacji parku przy kościele, oraz planowana jest przebudowa ulicy Żyrardowskiej. W jej ramach pojawią się ścieżki rowerowe, chodniki i nowa nawierzchnia, jak wystarczy pieniędzy rozpocznie się przebudowa ulicy Północnej, tradycyjnie zaplanowane są naprawy dróg i ciąg dalszy budowy kanalizacji i modernizacja stacji uzdatniania wody.

Samorządowiec przyznaje, że są niższe wpływy budżetowe.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 26

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mszczonowianka 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Polski język trudna jest dla autora.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Historia to ich konik, przygotowują wystawę z...

Droga do Suntago prawie gotowa, obiekt zamknięty

Sałatka „Ananas”

Zerowe wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji...

24-latek zaatakował maczetą dwóch 27-latków....

Dobry materac w Siedlcach - jak dobrać odpowiedni?

Gest solidarności z nastolatkami LGBT+ w...

Nakaz zapłaty z Lublina? Mówimy, co z nim zrobić

Cannelloni