Przedstawiciele liceum z Puszczy Mariańskiej z wizytą w Zakładzie Pielęgnacyjno- Opiekuńczym w Wycześniaku.

Przedstawiciele liceum z Puszczy Mariańskiej z wizytą w Zakładzie Pielęgnacyjno- Opiekuńczym w Wycześniaku. (LO w Puszczy Mariańskiej)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej z wychowawczynią Krystyną Niewczas-Szczepaniak postanowili w tym roku wesprzeć domowników seniorów z Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Wycześniaku.

– Ten dom jest blisko naszej szkoły, przebywa tam wielu naszych znajomych,  w tym pani profesor Janina Górska, była nauczyciela języka niemieckiego w liceum, bardzo chcieliśmy pomóc – mówi Krystyna Niewczas- Szczepaniak.

– Pomysł zrodził się na lekcjach klas 1a i 1m, mowa była o wolontariacie, zaczęliśmy rozważać wolontariat w praktyce i wszystkim się to bardzo spodobało – dodaje Krystyna Niewczas- Szczepaniak.

Potem pani Krystyna zadzwoniła do ośrodka z pytaniem czego potrzeba. Wspólnie z uczniami utworzyli grupę na Facebooku, zbierali pieniądze na radę rodziców. Udało się zgromadzić 350 złotych.

Później już wybrali się do drogerii, tam kupili to co potrzeba domownikom, czyli szampony, płyny do kąpieli, gąbki, płyny do ciała i inne rzeczy do pielęgnacji.

W poniedziałek 21 grudnia przed świętami cała grupa z nauczycielkami Krystyną Niewczas- Szczepaniak i Beatą Marcinkowską pojechała do Wycześniaka.

Niestety w związku z pandemią nie można było się spotkać osobiście z seniorami, nawet paczki podlegają kwarantannie, ale radość z niesienia pomocy była ogromna.

W tym roku liczy się szczególnie szlachetność i niesienie pomocy, podkreślają jednym głosem uczniowie liceum.

Jak się okazuje zamierzają dalej współpracować z ośrodkiem w Wycześniaku, chcą jeździć do seniorów z przedstawieniami, ale to dopiero po ustaniu pandemii.

Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy w Wycześniaku zapewnia swoim podopiecznym kompleksowe świadczenia lecznicze, rehabilitacyjne, pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz terapeutyczne, w tym psychologiczno-logopedyczne niezbędne dla podtrzymania bądź poprawienia stanu zdrowia chorego w systemie całodobowym. To miejsce gdzie ważna jest rodzinna atmosfera, wspomaga bliskich podopiecznych domu, w sprawowaniu opieki nad seniorami.

Zakład działa od pół wieku.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3329 sekundy