Katarzyna Niewczas od lat wspiera działania senioralne.

Katarzyna Niewczas od lat wspiera działania senioralne. (Justyna Napierała)

Tak wiele pochwał i słów uznania ze strony seniorów w kierunku Mariańskiego Ruchu Inicjatyw Ekonomiczno- Społecznych w Puszczy Mariańskiej i Kuźni Inicjatyw Wiskitki.org wskazuje na konieczność dalszej współpracy i rozwijania aktywności senioralnych.

Organizacje zakończyły wspólny projekt dla trzynastu grup senioralnych z powiatu żyrardowskiego finansowany z ASOS a już myślą o złożeniu kolejnego wniosku do ministerstwa, by kontynuować aktywność seniorów.

Na koniec realizacji ostatnich projektów odbył się festiwal seniorów. Podczas spotkania można było usłyszeć co udało się zrobić w ramach inicjatyw senioralnych, w tym utrudnionym czasie pandemii.

– Najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem, zachowanie pozytywnego ducha – mówi Jakub Kamiński z Kuźni Inicjatyw Wiskitki.org.

Katarzyna Niewczas odczytała poszczególne działania, na jakie seniorzy dostali wsparcie finansowe i podziękowała za ich współpracę.

Grupa Jarzębinki, czyli seniorzy z Puszczy Mariańskiej zorganizowała spotkanie integracyjne, na które zaprosiła inne organizacje. Grupa Michałowianki remontowała pomieszczenie które w Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie przeznaczyła do swoich działań i spotkań. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Mszczonowa z racji tego, że obchodził 70. urodziny zorganizował spotkania wspomnieniowe. Stowarzyszenie Seniorów Promyk z Bartnik zorganizowało warsztaty kulinarne i florystyczne. Grupa Razem z Bud Zaklasztornych zadbała o miejsce które służy im do plenerowej integracji, zabezpieczyli wiatę, wiata zyskała dodatkowe ścianki, do tego odbyło się spotkanie przy ognisku. Grupa U Nas z Puszczy Mariańskiej zorganizowała wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie odbyły się warsztaty, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie zorganizował warsztaty modowe, Stowarzyszenie Wigor z Jesionki zaprosiło na wyjazdowe warsztaty zielarskie oraz wybrali się na wizytę do winnicy i na rajd rowerowy po okolicy. Grupa Seniorzy dla Zdrowia z Żyrardowa zaprosiła na zajęcia taneczne w małych grupach oraz warsztaty kulinarne i spotkanie międzypokoleniowe. Stowarzyszenie Złoty Wiek z Żyrardowa rozwijało talent wokalny członków, muzycy ćwiczyli między innymi emisję głosu, odbyło się także spotkanie integracyjne. Stowarzyszenie Seniorów Żyrardowianka zaprosiło na warsztaty mydlarskie, spotkanie z psychologiem. Klub Seniora Dyliżans organizował jednodniowe inicjatywy wyjazdowe. Akademia Aktywny Żyrardowianin rozpoczęło współpracę z seniorami z Podlasia, seniorzy przyglądają się i są zafascynowali pomysłem tworzenia rad senioralnych.

To wszystko udało się zrealizować, pomimo pandemii, teraz dwie organizacje współpracujące z seniorami będę się ubiegać o kolejne pieniądze ministerialne w ramach programu „Aktywni Plus”, by nadal kontynuować rozpoczęte dobre praktyki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem ludzi na emeryturze.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3279 sekundy