Wygodne materace w Warszawie - czym się kierować przy zakupie?

W sklepach dostępnych jest sporo materacy o zróżnicowanych właściwościach, dlatego wybór odpowiedniej powierzchni do snu wcale nie jest taki prosty. Poszukując wygodnego materaca w Warszawie, warto jednak kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Co wziąć pod uwagę i na co zwrócić uwagę decydując się na zakup materaca? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Twardość materaca i strefy twardości 

Stwierdzenie, że dany materac jest wygodny to oczywiście kwestia indywidualna i subiektywna. Warto jednak wiedzieć o tym, że twardość materaca jest tym parametrem, który w znacznym stopniu wpływa na indywidualne odczucia. W praktycznie każdym sklepie, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym, materace mają oznaczoną twardość przy pomocy litery H oraz cyfry od 1 do 4. Im wyższa wartość, tym twardszy jest materac. Uznaje się także, że im wyższa waga użytkownika, tym twardszy model materaca będzie dla niego lepszy. Nie należy spać na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu, ponieważ może to prowadzić do bólów kręgosłupa, zaburzeń krążenia i innych poważnych schorzeń. Poza samą twardością w nowoczesnych materacach są strefy twardości. Takie strefy można zdefiniować jako podział fragmentów materaca na całej szerokości. Osoba, która leży na materacu wywiera inny nacisk swoją głową, inny klatką piersiową, a inny biodrami. Strefy twardości mają więc za zadanie idealnie dopasować się do sylwetki osoby śpiącej. Warto sprawdzić materac w Warszawie na materacewarszawa.eu oraz materac w Poznaniu na materacepoznan.eu
 

 

Modele antyalergiczne - idealne dla osób z uczuleniami

W przypadku alergików wybór materaca ma jeszcze większe znaczenie. W sklepach można znaleźć specjalne modele antyalergiczne, które cechują się przede wszystkim odpowiednim materiałem i specjalnie wykonanym wkładem. Najlepsze dla alergików są materace lateksowe (oczywiście poza sytuacją, w której dana osoba jest uczulona właśnie na lateks), a także te, które nie zawierają żadnych substancji naturalnych. Dodatkowo materac dla alergika powinien mieć specjalne nacięcia we wkładzie, dzięki którym zapewniony jest optymalny poziom wentylacji. Ważny jest także dobór dobrego pokrowca, na przykład takiego antybakteryjnego, który zmniejsza poziom wilgoci. W ten sposób w materacu jest znacznie mniej roztoczy, pleśni, bakterii i innych alergenów. 

 

Proponowany model wygodnego materaca 

Na stronie zdrowykregoslup.pl opisane są różne porady, dotyczące wyboru dobrej i wygodnej powierzchni do snu. Warto wybrać dla siebie naprawdę komfortowy materac, który zapewni regenerację i doskonały wypoczynek. Szwedzka marka Hilding to renomowany producent materacy, łóżek, stelaży i akcesoriów do sypialni. W ofercie tej marki można znaleźć bardzo szeroki wybór materacy, a jednym z proponowanych modeli może być Hilding Flamenco, który posiada następujące cechy:

  • model zbudowany ze sprężyn multipocket, które zapewniają doskonały nacisk punktowy oraz są bardzo komfortowe,

  • materac antyalergiczny, w którym znajduje się wypełnienie z pianki lateksowej oraz pianki wysokoelastycznej,

  • 15 lat gwarancji od producenta,

  • specjalne nacięcia we wkładzie, które zapewniają bardzo dobry poziom wentylacji,

  • materac odwracalny, co oznacza, że obie jego strony są przeznaczone do użytkowania, a regularne odwracanie materaca poprawia jego higienę i użytkowość,

  • wysokiej jakości pokrowiec Tencel lub Velvet (do wyboru). 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rozwój instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Karczek długodojrzewający

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Ziemniaki grillowane z boczkiem

100 lata parafii w Radziwiłłowie

Uprawy pod skuteczną opieką

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Pasta śledziowa

Piknik sąsiedzki w Puszczy Mariańskiej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA