z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2021 | 11:54
Budowa drogi dobiega końca, finał w lipcu tego roku.

Budowa drogi dobiega końca, finał w lipcu tego roku. (Justyna Napierała)

To jest prawdziwy pech. Inwestycja Park Wodny Suntago jaka powstała w zeszłym roku dziś przynosi straty, z powodu koronawirusa. Obiekt otwarty w lutym 2020 pracował zaledwie przez 100 dni i to w niepełnym wymiarze, bo został wprowadzony reżim sanitarny.

– Jak duże są to straty dla inwestora, kiedy my do naszych Term z powodu koronawirusa dopłacimy 2 mln złotych, można sobie wyobrazić – mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

– Park miał napędzać gospodarkę. Wielu mieszkańców zaciągnęło nawet kredyty po to by przygotować miejsca noclegowe dla turystów – przyznaje radny z Wręczy Andrzej Osial.

Na szczęście inwestycja drogowa, która prowadzi do parku i jest jedną z najdroższych w ostatnich latach ma się ku końcowi. Droga we Wręczy zostanie oddana do użytku w lipcu 2021 roku.

Droga ma być najkrótszym szlakiem wiodącym z Mszczonowa od krajowej ósemki do Suntago.

Inwestycja jest realizowana na terenie dwóch gmin Mszczonowa i Radziejowic.

Zadanie obejmuje m.in. rozbudowę drogi powiatowej o długości 2,85 km, połączenia z siecią dróg publicznych w formie skrzyżowań z ruchem okrężnym i zwykłych, budowę chodników i ścieżek rowerowych, przystanków komunikacji zbiorowej oraz inne roboty inżynieryjne. Najpoważniejszym jednak zadaniem w tej inwestycji jest rozbiórka istniejącego wiaduktu nad linią kolejową PKP CMK i wykonanie nowej konstrukcji obiektu.

W ramach inwestycji powstanie droga klasy Z, z nawierzchnią o nośności 100kN/oś o szerokości 7,0 m (2 pasy ruchu po 3,5 m). Obok jezdni powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

Budowa drogi dostała rekordowe dofinasowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę 26 609 546,00 złotych.

Droga miała pomóc dostać się turystom do Suntago. Park Wodny na dziś nie ma dochodów, koszty utrzymania są wysokie, do tego inwestor to spółka zagraniczna, która nie może liczyć na wsparcie z rządowej Tarczy.

Suntago nie pracuje, najważniejsze jest jednak utrzymanie obiektu, tak by kiedy przyjdzie czas od razu mógł na nowo funkcjonować.

Na terenie obiektu jest między innymi ponad 700 palm, które muszą być utrzymane w optymalnej temperaturze 22 stopni Celsjusza.

W pobliżu Parku Wodnego Suntago powstała też baza noclegowa Suntago Village z 92 nowoczesnymi domkami, która także stoi pusta a którą również trzeba utrzymywać.

Inwestor miał wiele planów, te zostały wstrzymane w realizacji z powodu pandemii.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zielone pancakes

Rodzinna Gra Miejska

Wielkie miejskie sprzątanie w Skierniewicach....

Atrakcje na Noc Muzeów w realu

Moja Mama Królewna – konkurs plastyczny

Sałatka z pekińskiej

Ratują konie, mają wolontariuszy z wielkim sercem

„Mazowsze. Wiadomości z regionu”

Zapiekanka z ryżem