Bijatyka młodzieży w Żyrardowie. Aż sześciu tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące

(fot. KPP w Żyrardowie)

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że dwie grupy osób przypadkowo spotkały się na drodze biegnącej wzdłuż torów kolejowych w Żyrardowie. Podczas mijania się doszło do utarczek słownych między kobietami, a następnie do szarpaniny. Niebawem do bijatyki dołączyły pozostałe osoby.

– Żyrardowscy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o rozbój. Już po chwili od zawiadomienia, napastnicy wpadli w ręce policjantów i usłyszeli zarzut rozboju. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec sześciu osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec najmłodszej uczestniczki przestępstwa dozór policyjny oraz poświadczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych – informuje sierż. Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

W ubiegły weekend dyżurny żyrardowskiej komendy został powiadomiony, że grupa siedmiu młodych osób dotkliwie pobiła oraz okradła trzy osoby. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że dwie grupy osób przypadkowo spotkały się na drodze biegnącej wzdłuż torów kolejowych w Żyrardowie. Podczas mijania się doszło do utarczek słownych między kobietami, a następnie do szarpaniny. Niebawem do bijatyki dołączyły pozostałe osoby. Gdy liczniejsza grupa odstąpiła od bójki i oddaliła się z miejsca, poszkodowani powiadomili o zdarzeniu policję. Pobici zauważyli, że z ich kieszeni zniknęły papierosy, pieniądze oraz telefon komórkowy.


 

– Już po chwili, policjanci zauważyli w rejonie torów kolejowych grupę młodzieży, którzy wyglądem odpowiadali rysopisowi poszukiwanych. Widząc policjantów osoby te próbowały uciekać, jednak po kilku minutach byli w rękach mundurowych – dodaje Michalczyk.

Wszyscy z 7-osobowej grupy usłyszeli już zarzut rozboju. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~adi BR I 0 6 miesięcy temu

  prosze o więcej takich "łamiących wiadomości" :D LOL

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Geronimo -1 7 miesięcy temu

  A poszkodowani to grupa ( małolaty) czy rodzice z 2 dzieci?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwer -2 7 miesięcy temu

  Uczniowie wuja milera zapiszą się do młodzieżówki lewicy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA