z miasta

Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2021 | 09:47 komentarzy 1
Policjant z Żyrardowa w Skierniewicach uratował życie niemowlakowi

(Fot. KMP Skierniewice)

W Skierniewicach ośmiomiesięczny Dawidek zadławił się zabawką, zrozpaczona matka wybiegła z krzykiem na klatkę schodową. Zareagował sąsiad, policjant z komendy w Żyrardowie.

W niedzielę (17.10) dramatyczne sceny rozegrały się w jednym z bloków w Skierniewicach. Kobieta opiekująca się dwojgiem swoich dzieci usłyszała charczenie 8-miesięcznego synka. Chłopczyk nie mógł oddychać, zrobił się siny. Matka próbowała udrożnić jego drogi oddechowe, ale bez rezultatu.

Przerażona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i wybiegła na klatkę schodową wołając o pomoc. Na jej krzyk zareagował sąsiad, sierżant sztabowy Arkadiusz Zachar z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

– Policjant wykazał się zimną krwią, wydobył zabawkę z przełyku dziecka i podjął skuteczną resuscytację maleństwa, które już przestało oddychać. Po chwili dzięki jego staraniom funkcje życiowe dziecka zostały przywrócone, a na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął dalsze czynności – relacjonuje Magdalena Studniarek ze skierniewickiej komendy policji.

Chłopczyk, syn policjanta z komendy w Skierniewicach będącego w tym czasie na służbie, trafił na OIOM jednego z łódzkich szpitali, gdzie nadal przebywa pod opieką specjalistów.

Rodzice wyrazili swojemu sąsiadowi wdzięczność za błyskawiczną reakcję, dzięki której ich synek żyje. Profesjonalną postawę funkcjonariusza podkreśliło też kierownictwo KWP w Łodzi oraz KMP w Skierniewicach. We wtorek, 19 października na ręce sierż. sztab. Arkadiusza Zachara komendant miejski policji w Skierniewicach, insp. Wojciech Dworak – w obecności mł. insp. Edyty Marczewskiej, komendanta powiatowego Policji w Żyrardowie i jej zastępcy, kom. Rafała Adamka – złożył podziękowania i wyraził uznanie za wspaniałą postawę i uratowanie życia malutkiego Dawidka. Podziękował mu również Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Sławomir Burzyński

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 30

 • 27
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gls 0 ponad rok temuocena: 80% 

  Szacunek, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA