Senior handlarz narkotyków? 74-latek usłyszał zarzuty

(fot. KPP Żyrardów)

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał łącznie ponad 300 gramów narkotyków oraz elektronarzędzia, które prawdopodobnie pochodzą z przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości zabronionych ustawą substancji oraz udział w ich obrocie. Nie było w tym nic zaskakującego, gdyby nie wiek zatrzymanego.

Kryminalni z żyrardowskiej komendy zatrzymali 74-letniego mieszkańca Żyrardowa.

– Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, że może on posiadać w mieszkaniu narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, policjanci ujawnili woreczki z zawartością białego proszku oraz susz roślinny – informuje st. sierż. Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Po zbadaniu zabezpieczonych narkotyków okazało się, że biały proszek, to amfetamina o wadze ponad 150 gramów i marihuana również o wadze 150 gramów. Oprócz narkotyków mundurowi w jednym z pokoi znaleźli również sprzęt m.in. wagę elektroniczną, która mogła świadczyć o tym, że 74-latek zajmował się również rozprowadzaniem zakazanych ustawą substancji. Odnaleziono również elektronarzędzia, które prawdopodobnie pochodzą z innych przestępstw.

– Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do żyrardowskiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego sprawa trafiła do żyrardowskiej prokuratury. Tam 74-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i zarzut udziału w obrocie wbrew przepisom ustawy substancji zabronionych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 74-latka zastosowany został 3 miesięczny areszt – dodaje Michalczyk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Konsument 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dziad pujdzie siedzieć i dobrze bo oszukiwał na towarze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wścieklizna na Mazowszu.

Społeczne wysłuchanie – publiczny sprzeciw

Warsztaty dla chcących rozpocząć przygodę z...

Liceum w Puszczy Mariańskiej

Samorząd chce budować mieszkania na wynajem

Siódmy etap wyścigów szosowych w Białej...

Zajęcia wakacyjne

Mazowsze zdało egzamin

Zgoda na uruchomienia e-recepty transgranicznej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA