„Pudełko życia” dla seniorów z Radziejowic

Stowarzyszenie Seniorów „Promyk” bierze udział w akcji, która ma na celu usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. W pudełku seniorzy i seniorki znajdą informacje, które posłużą do przygotowania pudełka, tak by mogło, jak najlepiej spełniać swoją funkcję. W pudełku znajduje się również dwustronna Karta Informacyjna, która jest kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej.

 „Pudełko…” może uratować człowieka, szczególnie gdy korzystamy z pomocy karetki pogotowia. Pudełko jest małe, plastikowe i w sposób wyraźny oznaczone. Senior przechowują to pudełko w lodówce, a na drzwiach lodówki umieszcza naklejkę z logiem pudełka. Dzięki temu ratownicy wiedzą, gdzie jest ono schowane. W pudełku jest karta informacyjna, którą każdy chory musi wypełnić. Mają tam być niezbędne informacje m.in. o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach i substancjach, na które pacjent jest uczulony. Jest też miejsce na wpisanie ważnych numerów telefonów albo np. komu, w razie potrzeby, przekazać klucze do mieszkania. Bardzo wiele starszych osób jest samotnych, czasami rodzina nie wie, jakie akurat przyjmują leki i właśnie takie pudełko z informacjami, jest bardzo potrzebne. Pudełko życia i naklejka zostały oznaczone logotypem Stowarzyszenia Seniorów „Promyk” oraz Lokalnej Grupy Działania „Kraina Rawki”.

Pudełka są rozdawane w Stowarzyszeniu Seniorów w Bartnikach, w Ośrodku Zdrowia w Radziwiłłowie, aptece w Radziwiłłowie. Na początku maja trafią do przechodni zdrowia oraz apteki w Puszczy Mariańskiej.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~j 0 2 miesiące temu

  Gdzie Rzym , a gdzie Krym ??? Jeżeli już coś piszecie to proszę pisać rzetelnie. Chodzi o Radziwiłłów Mazowiecki a nie o Radziejowice.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Puszcza Mariańska

Wścieklizna na Mazowszu.

Społeczne wysłuchanie – publiczny sprzeciw

Warsztaty dla chcących rozpocząć przygodę z...

Liceum w Puszczy Mariańskiej

Samorząd chce budować mieszkania na wynajem

Zajęcia wakacyjne

Mazowsze zdało egzamin

Zgoda na uruchomienia e-recepty transgranicznej

Lato z bonem turystycznym - zostało niewiele czasu

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA