To już dziś. „Koncert Fundacji Polsat - Jesteśmy dla Dzieci”, czyli Dzień Dziecka w Skierniewicach

(fot. POLSAT)

O godz. 20.00 podczas Koncertu „Fundacja Polsat – Jesteśmy dla Dzieci” z okazji Dnia Dziecka na scenie w rynku w Skierniewicach wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Artyści występują w rodzinnych duetach.

Justyna Steczkowska wystąpi z synem Leonem przy akompaniamencie Stasia, Michał Wiśniewski z dwiema córkami: Etiennette i Vivienne, Artur Gadowski z córką Zuzanną, Robert Gawliński z dwoma synami oraz Danzel z córkami. Po raz kolejny widzowie będą mogli podziwiać występ Grzegorza i Patrycję Markowskich. Kilkoro artystów zaprosi do wspólnego śpiewania najbliższych: Sarah James - tatę, Stanisław Soyka – braci. Usłyszymy zarówno znane już przeboje z repertuaru gwiazd np. „Pump it up” (Danzel), „Barcelonę” (Pectus), „Dmuchawce, latawce, wiatr” (Urszula), jak i evergreeny muzyki filmowej: „Moon River”, „Pszczółka Maja”, czy „Szczęśliwego Nowego Jorku”.

Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Robert Janowski, Krzysztof Ibisz. Dzięki nim usłyszymy także krótkie historie z dzieciństwa muzyków, dowiemy się jak istotną rolę w ich życiu i karierze stanowili najbliżsi.

Wybór miejsca wydarzenia jak zawsze nie jest przypadkowy. 

"Jesteśmy w Skierniewicach z powodu przeprowadzonego remontu Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Rocznie szpital hospitalizuje blisko tysiąc dzieci od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia i jest to największy ośrodek medyczny pomiędzy Warszawą a Łodzią, więc to niezwykle istotna placówka a bardzo pilnie potrzebowała remontu. Gdy otrzymaliśmy prośbę o pomoc w jego przeprowadzeniu – nie mogliśmy odmówić" – mówi Prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Tego dnia zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, w tym aktywności edukacyjne na rynku oraz parku miejskim, m.in. Kosmiczny Dzień Dziecka ze Strefą Świadomych Emocji (spotkania z dziecięcym psychologiem), Drzewo Życia wręczane przez Prezydenta miasta dla rocznych dzieci, a także akcję Czyste Zielone Miasta, czyli sprzątanie i sadzenie drzewek, zainicjowaną przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Fundacja zawsze pomaga tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W przypadku placówek medycznych jesteśmy tam, gdzie nasza służba zdrowia nie daje rady i trzeba ją wesprzeć. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzaniu remontów w małych ojczyznach, w tym roku są to Skierniewice. To miasto „Zakochane w pomaganiu”, co odzwierciedlają działania pomocowe mieszkańców. Zaangażowaliśmy się w remont oddziału, w którym jedyna renowacja odbyła się 20 lat temu. Naszym zadaniem jest tworzenie dobrych warunków leczenia dzieci - podsumowuje Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat Małgorzata Nawrocka.

Fundacja działa wielotorowo, tylko w tym roku przekazała środki na leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego dla blisko 800 dzieci, oraz wsparła 11 ośrodków, w których leczone i rehabilitowane są dzieci.

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od niemal 26 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

UWAGA! Utrudnienia w ruchu

Niedziela 29 maja 

 • zamknięcie ul. Senatorskiej dla ruchu pieszego (na odc. od rynku do skrzyżowania z ul. Kościelną)
 • wejście na teren wydarzenia ulicami: Gałeckiego, Żwirki, Mszczonowską, Batorego

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 30

 • 23
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 0 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ludzie potrzebuja trochę radości ,zabawa i muzyki .Fajna impreza ,święty przyświeca jej cel ,fundacja pomogła wyremontować oddział dziecięcy w szpitalu i to jest piękne.Pomagac to piękna rzecz Pozdrawiam serdecznie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jack -1 2 miesiące temuocena: 67% 

  To w tym smutnym jak ******** mieście wydarzenie epokowe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Krzysiek -2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dokładnie tak. Głupie gadanie - " a co ty zrobiłeś ? ". Można odpowiedzieć - g*wno. Miasto tworzą przede wszystkim mądrzy włodarze i ich mądre inwestycje, czego tutaj brakuje. Mieszkańcy? Ci co mają " chody" to i do Urzędu Miasta dostaną się po maturze. Mądre pomysły są odrzucane, przechodzą buble - połowa ważnych stanowisk w tym mieście jest " po rodzinie". Automat z chlebem do karmienia kaczek? Remont pediatrii po 20stu latach? Dno dna. Skierniewice - kiedyś miasto z możliwościami, dziś miasto rządzone przez m.in. byłych pakerów z siłowni i domorosłych ekspertów od wszystkiego, zamieszkane w dużej mierze przez chłopków roztropków i baby od pługów oderwanych. ******** stąd jak najprędzej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ŚW -3 2 miesiące temuocena: 86% 

  Miasto kreują ludzie, co zrobiłeś Ty by nie było smutno? Takim jak Ty nigdy się nie dogodzi a jedyne co potrafią to tylko narzekać. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Kolej bezpiecznych przejazdów – nowe obiekty...

Czas na udany urlop na Mazowszu!

Uprawy pod skuteczną opieką

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w...

CPK wspiera społeczność lokalną.

Firma to przede wszystkim ludzie

Ponad 120 lat historii skierniewickiego Prusa na...

Jedno Mazowsze – wspólna flaga!

Na co wydadzą pieniądze?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA