Dzień bezpieczeństwa

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Mundurowi odwiedzili szkoły w całym powiecie, my towarzyszyliśmy obchodom Dnia Bezpieczeństwa w Puszczy Mariańskiej. Uczniowie mogli zapoznać się z praca policjantów, strażników, ratowników WOPP, strażaków. Tego dnia do Puszczy przyjechali żołnierze z 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego (6 MBOT).

Jak mówi Agnieszka Ciereszko z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w ciągu tygodnia mundurowi spotkali się z 2 000 uczniów. Jak mówi pani aspirant: -- W tym roku pikniki odbyły się w Puszczy Mariańskiej, Mszczonowie, Żyrardowie i Wiskitkach. Do udziału w spotkaniach z młodzieżą zaproszeni zostali strażacy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie i Ochotniczych Straży Pożarnych z Wiskitek i Mszczonowa ratownicy Powiatowego Żyrardowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Radziwiłłów i Nadleśnictwa Grójec, żołnierze z 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Ochrony Powietrznej z Sochaczewa, a także funkcjonariusze z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach i policjanci-motocykliści z Sochaczewa. Eksperci poruszali kwestie bezpiecznego wypoczynku nie tylko nad wodą i w lesie, ale także w domu i podróży. Ten tydzień to także świetna okazja, do pokazania jak atrakcyjna może być praca policjanta, strażaka, ratownika wodnego, czy żołnierza.

A co działo się w te dni? Wyścigi w osprzęcie PZ na co dzień wykorzystywanym przy zabezpieczeniach, slalom w alko i narkogoglach, a także próby rysowania w nich to tylko część atrakcji przygotowanych przez policjantów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też puzzle dotyczące znaków drogowych i refleksomierz, na którym każdy mógł sprawdzić czas swojej reakcji. W Mszczonowie dzieciaki miały też okazję przetestować nowy nabytek, czyli grę wielkoformatową „Zostań Kierowcą”, która została zakupiona ze środków Urzędu Gminy w Mszczonowie. Plansza o wymiarach 5x5m, wielka kostka i dzieci jako pionki to coś, co musi się podobać- a przy tym uczy!

Żyrardowski WOPR jak zwykle bardzo profesjonalnie zajął się tematyką bezpieczeństwa nad wodą i jak co roku zgromadził tłumy słuchaczy i chętnych do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokazanie sprzętu, którego WOPR-owcy używają na co dzień, pomogło zrozumieć ich pracę.

Bezpieczny wypoczynek w lesie, to był temat, którym jak nie trudno zgadnąć zajęła się Straż Leśna, przypominając o tym, że to my w lesie jesteśmy gośćmi i śmiecenie, hałasowanie czy podpalanie ognisk, to coś co zaburza ekosystem lasów.

Jedną z wielu atrakcji, które zebrały wielką publiczność, był pokaz tresury policyjnych psów służbowych, które razem ze swoimi przewodnikami przyjechały z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rozwój instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Karczek długodojrzewający

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Ziemniaki grillowane z boczkiem

100 lata parafii w Radziwiłłowie

Uprawy pod skuteczną opieką

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Pasta śledziowa

Piknik sąsiedzki w Puszczy Mariańskiej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA