Mariusz Tymoszewicz urodził się 4 listopada 1976 r. w Bielsku Podlaskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 roku jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Szkołę oficerską ukończył w 2000 r., uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Z dniem 1 lipca 2000 r. podjął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Błoniu. W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych w Komendzie Powiatowej PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim. W 2004 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2013 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zapobiegania pożarom i awariom w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 2016 r. zajmuje stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Z dniem 1 czerwca 2022 r. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP powierzył st. bryg. Mariuszowi Tymoszewiczowi pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie.
Odznaczony m. in.: Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2001 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2007 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2016 r.

Mariusz Tymoszewicz urodził się 4 listopada 1976 r. w Bielsku Podlaskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 roku jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Szkołę oficerską ukończył w 2000 r., uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Z dniem 1 lipca 2000 r. podjął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Błoniu. W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych w Komendzie Powiatowej PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim. W 2004 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2013 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zapobiegania pożarom i awariom w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 2016 r. zajmuje stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Z dniem 1 czerwca 2022 r. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP powierzył st. bryg. Mariuszowi Tymoszewiczowi pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie. Odznaczony m. in.: Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2001 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2007 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2016 r. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Z dniem 1 czerwca st. bryg. Tomasz Cybul przejął obowiązki Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Obowiązki szefa żyrardowskiej jednostki przejął st. bryg. Mariusz Tymoszewicz.

Pełniący obowiązki komendanta PSP w Żyrardowie podczas uroczystości jubileuszu PGK (10.06) poinformował o podjętych 1 czerwca obowiązkach. Podziękował spółce za… nowy hydrant przed komendą. – Bez wody nie jesteśmy w stanie nieść pomocy, dlatego moje pierwsze dni w Żyrardowie na stanowisku p.o. komendanta będą kojarzyć z 25. Urodzinami spółki, która pomagał nam hydrant wymienił – żartował.

Teraz mundurowi czekają na straż, który zapowiedział dostarczyć jednostce resort. W ramach projektu DROGI-V Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie ogłosiła przetarg na dostawę lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych. Sprzęt ma trafić do KP PSP Żyrardów.

Do końca roku do komendy ma trafić auto typu ‘pick-up’ z napędem 4×4, silnikiem o mocy co najmniej 200 KM, automatyczną skrzynią biegów i przestrzenią ładunkową o wymiarach co najmniej 2,2 m2. Kabina przystosowana do przewozu minimum pięciu osób.

Warto dodać, że poprzednie, podobne postępowanie wygrała firma Frank-Cars, która dostarczyła Państwowej Straży Pożarnej Fordy Rangery.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Żyrardów

Rozwój instalacji fotowoltaicznych w Polsce

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Piknik sąsiedzki w Puszczy Mariańskiej

Chleba, pracy i godnych warunków życia!

Protesty przeciwko CPK w okolicy

Spółka CPK zaprasza na kolejne spotkanie online

Dzień bezpieczeństwa

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w...

Statystyki są brutalne

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA