Niemal 18 milionów na budowę dróg w Mszczonowie

Pieniądze to największa w historii miasta dotacja rządowa. Fundusze pochodzą z programu inwestycji strategicznych i pozwolą na modernizację i budowę dróg na terenie gminy.

Pieniądze, jak mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, pozwolą zrealizować kluczowe dla gminy inwestycje drogowe.

Ulica Białogórska to szlak, który łączy gminę Mszczonów z Biała Rawska. Dziś trasa, jak mówią samorządowcy jest w stanie agonalnym. Na inwestycji skorzystają zatem również sąsiedzi, którzy będą mogli bezpiecznie dojechać do drogi numer 50. Dziś ta ulica jest w stanie agonalnym.

W ramach funduszy samorząd chce zbudować również zupełnie nową drogę w mieście, której to stworzenie pozwoli uwolnić kolejne tereny inwestycyjne. Droga powstanie między ulicą Fabryczną a Żyrardowską.

Najmniejszym, ale nie mniej ważnym zadaniem drogowym, które gmina zrealizuje z pieniędzy z programu Polski Ład jest przebudowa ulicy Szkolnej. Wzdłuż drogi znajdują się placówki oświatowe – szkoły, przedszkole, dojazd do hali sportowej. Tym ważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa na tym obszarze.

Ten niewielki obszar ma szansę być uporządkowany jeszcze w tym roku. Powstanie łącznika z ulicy Szkolnej do Sportowej zmieni organizację ruchu.

Łącznik ma bardzo istotne znaczenie komunikacyjne. Ulica Szkolna na odcinku dojazdowym do szkoły jest droga jednokierunkową, budowa łącznika rozwiąże problem organizacji ruchu w tym rejonie. Zakres robót obejmuje: przebudowę nawierzchni ulicy, chodników, wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych przy terenach szkolnych, zmiana organizacji ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa.

Przebudowa ulicy Szkolnej (na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Spokojnej) to wymiana mocno zniszczonej betonowej nawierzchni, budowa chodników, wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych przy terenach szkolnych.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Mszczonów

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy

Wylatują do Korei!

Mszczonów na starej fotografii