Absolwentka University of Oxford MSt in History

(fot. archiwum prywatne)

Natalia Woszczyk z Mszczonowa ma powody do dumy, ukończyła Oxford MSt in History, a teraz doktoryzuje się na Uniwersytecie we Florencji. Kobieta zdobyła także „Diamentowy grant” w projekcie ministerialnym, jest wybitnie zdolna i pracowita.

Natalia konsekwentnie realizuje swoje marzenia. Najpierw uczyła się w mszczonowskiej szkole podstawowej i gimnazjum, później w LO Stefana Batorego, następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim, by kolejno podjąć naukę na University of Oxford MSt in History, teraz doktoryzuje się na Uniwersytecie we Florencji. Mszczonowianka pracowała w kancelarii prawnej, jest stypendystką Erasmusa- ukończyła wspomniany Uniwersytet Warszawski (Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne).

Natalia Woszczyk równolegle ze studiami rozwija pasję sportową- wioślarstwo. Materiały do badań naukowych zbiera między innymi w Archiwach Watykańskich. Obiektem jej zainteresowań jest historia emocji XVI wieku z perspektywy uchodźców religijnych.

Zawsze marzyłam o tym, by studiować za granicą, to nie tylko baza edukacyjna ale też poznawanie kultur innych narodowości. W akademiku mieszkałam z przyjaciółmi z różnych krajów, między innymi z Chin, Anglii, Wietnamu, Brazylii. Poznawaliśmy swoje zwyczaje, to było bardzo interesujące, przyznaje Natalia Woszczyk. Rodzice zawsze Ją bardzo wspierali, nie kryją dumy. Pasją córki zawsze była nauka. Warto mieć marzenia, trzeba być konsekwentnym w ich realizacji, dodają Anna i Krzysztof Woszczykowie.

Gratulacje dla rodziców, a dla Natalii samych sukcesów i realizacji życiowych planów. W 645 - lecie Mszczonowa jesteśmy dumni Natalio, że wywodzisz się spośród nas i że w tak młodym wieku osiągnęłaś tak dużo, mówi dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury Grażyna Pływaczewska. Będziemy trzymać kciuki za realizację Twoich marzeń, dodaje.

Autor: Mszczonowski Ośrodek Kultury

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS