W rocznicę Bitwy Mszczonowskiej

11 września w parku przy kościele pw św. Jana Chrzciciela planowane są obchody Bitwy Mszczonowskiej „Z pieśnią przez wojenny wrzesień”. – To pierwsze takie wydarzenie w historii naszego miasta – informuje Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie, które jest głównym organizatorem pikniku.

Jak zapowiada Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie, cały park wypełniony będzie rekonstruktorami. Urządzone zostanie tu miasteczko historyczne z atrakcjami dla młodszych i starszych uczestników.

– Chcemy się chwalić wygraną bitwą mszczonowską, bo jak widać w czasie II wojny światowej wygranych bitew nie było zbyt dużo, a my taką na koncie mamy, więc musimy opowiadać, przypominać i uczyć młodzież historii – dodaje.

Podkreśla, że pomysł zrodził się przed dwoma laty, kiedy powstał mszczonowski amfiteatr i jest miejsce, by takie wydarzenie zrobić.

Bitwa Mszczonowska wygrana została 11 września 1939 roku i właśnie dokładnie w rocznicę odbędzie się to historyczne wydarzenie. W programie: miasteczko wojskowe – a w nim militarny tor przeszkód, rzut granatem, prezentacja broni i umundurowania żołnierza z września 1939 roku, szpitalik wojskowy oraz prezentacja samochodu pancernego. Ponadto projekcja seansu historycznego, gra parkowa z nagrodami, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z kuchnia polową, historyczne warsztaty, a wieczorem od godz. 16.00 planowana jest część koncertowa w Amfiteatrze. Wystąpią uczestnicy zajęć umuzykalniających, muzycy mszczonowskiej orkiestry dętej oraz koncert zespołu „Redlin”.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA