Dziewiętnastoletni Mateusz Jakubiak buduje obiekty historyczne z klocków

(Fot. arch.)

Jest absolwentem mszczonowskiego liceum oraz autorem wystawy „Pojazdy, samoloty i okręty z II wojny światowej, seria historycznych klocków Cobi”. Konstrukcje można oglądać w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej.

W dzieciństwie często bawiłem się klockami Lego, od dawna interesuję się też historią, szczególnie okresem drugiej wojny światowej, a łącząc te dwie pasje zacząłem tworzyć z klocków obiekty historyczne – opowiada Mateusz Jakubiak.

A ponieważ, jak przyznaje młody mszczonowianin, Logo nie produkowało militariów, zainteresował się klockami serii Cobi. Swoje pierwsze modele historyczne zbudowane z klocków pokazał publicznie na obchodach tegorocznej Bitwy Mszczonowskiej.

Pani Ola z Gminnego Centrum Informacji zainteresowała się modelami i zaproponowała przygotowanie wystawy w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów – przyznaje Mateusz Jakubiak.

I tak na wystawie można obejrzeć pojazdy niemieckie, japońskie, francuskie, rosyjskie, m. in. jeden z dwóch największych okrętów biorących udział w walkach drugiej wojny światowej.

Mszczonowianim buduje także z klocków Cobi samoloty, okręty czy działa przeciwlotnicze.

Budowanie z klocków uspokaja, wycisza, uczy cierpliwości i sumienności, wszystkim dorosłym polecam spróbować – zachęca Mateusz.

Wystawę „Pojazdy, samoloty i okręty z II wojny światowej” zorganizowało Gminne Centrum Informacji. Można ją oglądać do 21 października.

 

Wystawie towarzyszą propozycje dla uczniów szkoły podstawowej. Na uczniów klas 1 - 4 czeka projekcja animowanego filmu o tematyce II wojnie światowej, patriotyczna lekcja „Jaka to melodia?” z nagrodami, prowadzona we współpracy z Orkiestrą Dętą OSP Mszczonów, a klasy 5-8 mogą obejrzeć film z rekonstrukcji Bitwy Mszczonowskiej oraz spróbować sił w konkursie wiedzy o II wojnie światowej.

Wychowawcy klas zainteresowanych udziałem w zajęciach proszeni są o wcześniejszy kontakt z Aleksandrą Kacprzak: aleksandra.kacprzak@gci.mszczonow.pl, tel. 667 841 959.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Majówka na Mazowszu

Studiuj bezpłatnie!

Krzysztof Boryna nowym wójtem gminy Puszcza...

W niedzielę wyborcza dogrywka w Puszczy...

Pieniędzy wystarczy na zabiegi dla...

Po raz drugi ścięła włosy w ramach akcji "Daj...

Młodzi aktorzy na scenie

Dzień Patrona- Czesława Tańskiego w Liceum...

Mszczonów chce dołączyć do Grodziskich...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA