Pożegnano asp. sztab. Jana Biernata

(fot. Bartosz Nowakowski)

Rodzina, najbliżsi oraz przyjaciele pożegnali Jana Biernata, strażaka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Msza pogrzebowa odbyła się w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Ostatnie pożegnanie odbyło się z honorami państwowymi.

Przed rozpoczęciem mszy świętej Jan Biernat otrzymał złotą odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" nadaną przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Wcześniej został odznaczony brązowym medalem za długoletnia służbę od prezydenta RP, a także złoty medal za zasługi dla pożarnictwa OSP.

Pożarnictwo to całe jego dorosłe życie, to jego zawód ale przede wszystkim pasja. Przez ponad 20 lat trzymał strażacką wartę, aby w potrzebie ratować życie i mienie bliźnich. Wielokrotnie uczestniczył w trudnych akcjach ratowniczych, w zakładach przemysłowych, zwykłych budynkach mieszkalnych, domostwach, na drogach - niósł ratunek dla życia i dorobku ludzkiego. W działaniach ratowniczych wyróżniał się ofiarnością i zaangażowaniem. Zawsze na pierwszej linii frontu bardzo blisko ratowników służąc im radą.

st. bryg. Mariusz Wielgosz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Asp. sztab. Jan Biernat został pochowany na cmentarzu parafialnym osiedla Rawka. W wieku 42 lat zmarł podczas akcji gaszenia pożaru w Michowicach.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS