Szykują się do jubileuszu 100-lecia parafii w Radziwiłłowie

(fot. Pixabay)

Główne uroczystości odbędą się 1 stycznia 2023 roku. Parafia św. Antoniego w Radziwiłłowie przygotowuje się do obchodów. Organizatorom udało się zebrać około tysiąca zdjęć archiwalnych oraz zrobionych w czasach współczesnych, a dokumentujących życie kościoła i parafii. Materiały zostaną opublikowane w okolicznościowym folderze, który dostępny będzie podczas uroczystości.

Jubileusz otworzyliśmy podczas festynu parafialnego w Radziwiłłowie 12 czerwca, a główne uroczystości odbędą się 1 stycznia 2023, wśród gości honorowych będzie biskup łowicki, a także wnuczek Feliksa Sobańskiego, który był fundatorem kościoła – zapowiada Włodzimierz Dzierzbicki, jeden z członków rady parafialnej w Radziwiłłowie.

Osiem lat temu w parafii zorganizowano uroczystość z okazji 100-lecia rozpoczęcia budowy kościoła.

W 1922 r. miał miejsce akt erekcyjny, dany przez biskupa, 1 stycznia 1923 r. parafia przeniesiona została tu z Bolimowa.

Tą datę traktujemy jako początek naszej parafii – mówi Włodzimierz Dzierzbicki.

On też zajął się zbiórką zdjęć, pamiątek i dokumentów, dotyczących historii parafii, które wykorzystane zostaną w okolicznościowym folderze, a także posłużą do utworzenia wystawy.

Mamy zdjęcia pamiątek komunijnych, a także kapłanów posługujących w parafii. W sumie udało się zebrać około tysiąca fotografii archiwalnych oraz wykonanych w czasach współczesnych – mówi.

Ze zgromadzonych zdjęć i innych pamiątek powstanie wystawa. Posłużą one także do wydania okolicznościowej publikacji.

Obchody jubileuszu zakończą się w czerwcu przyszłego roku festynem.W organizację jubileuszu wciąż można się włączyć. Przy wejściu do kościoła znajduje się skarbona na dowolne datki parafian.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS