Impresje Tykocińskie w Mszczonowie.

(Fot. Joanna Młynarczyk)

W Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się (22.10) wernisaż wystawy artystów Grupy Malarskiej „Kolor”. Owoce swojej pracy zaprezentowało dziesięć artystek. Dzieła powstały pod kierunkiem Anny Lipińskiej-Brody podczas letniego pleneru w Tykocinie. Wystawę można oglądać w Małej Galerii MOK do 27 listopada.

Około 40 wybranych z pleneru prac znalazło miejsce na wystawie w galerii MOK. Po zakończeniu wystawy artystki zabiorą swoje dzieła do domu.

 

Staramy się chociaż raz w roku pojechać na plener malarski – mówi Anna Lipińska-Broda. – To praca trochę inna niż w murach pracowni, bo można spróbować malarstwa z natury. Ale nie brakuje czasu na rozmowy, dyskusje, wymianę spostrzeżeń, no i integrację – podkreśla artystka.

 

W Tykocinie powstały bardzo różnorodne tematycznie dzieła.

To indywidualnie wizje każdej z pań – mówi kierująca grupą Kolor.

 

Urokliwe, niewielkie miasteczko pod Białymstokiem, z zabytkowymi zabudowaniami – przedwojennymi domkami, pięknym zamkiem, kościołem – zachwyciło wszystkich artystów.

Wędrowałyśmy uliczkami i każda robiła, co chciała. A efekty to pejzaże, uwieczniona architektura, trochę abstrakcji, dlatego wystawę nazwałam „Impresje Tykocińskie”

– zwraca uwagę Anna Lipińska-Broda.

Grupa „Kolor” stanowi kobiece grono. Aktualnie tworzy ją około 10 osób. To osoby dorosłe w wieku 30 plus, które spotykają się dwa razy w tygodniu na dwie, trzy godziny w pracowni plastycznej ośrodka kultury. Grupa jest otwarta, można do niej dołączyć.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA