Remont siedziby MOK

(Fot. Joanna Mlynarczyk)

Od ostatniego remontu Mszczonowskiego Ośrodka Kultury niedługo minie 20 lat, przeprowadzony był on bowiem w 2004 roku. Teraz budynek poddany zostanie termomodernizacji – wymienione zostaną okna, remont przejdzie dachu, na którym zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek zostanie wyposażony w klimatyzację.

Remont chcemy przeprowadzić tak, by nie przerywać działalności ośrodka, dlatego prace podzieliliśmy na etapy – informuje Marek Baumel, kierownik Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. – Chcemy funkcjonować bez przerwy, bo po okresie pandemii obserwujemy zdwojone zainteresowanie ofertą mieszkańców miasta i gminy. Każdego dnia od rana do wieczora korzysta z naszych działań wielu gości, co dla nas jest niezwykle miłe – dodaje.

Inwestycja przewiduje wymianę okien, remont dachu, na którym zamontowana zostanie fotowoltaika. Budynek będzie też ocieplony i wyposażony w klimatyzację, jej brak był coraz bardziej uciążliwy, szczególnie latem podczas lekcji tańca, zajęć fitness, pilates i innych zajęć ruchowych.

Jak zapowiada Marek Baumel, remont siedziby MOK przyczyni się też do rozwoju nowych inicjatyw.

Planujemy zrobić studio nagrań z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie można m. in. nagrywać wywiady z gośćmi odwiedzającymi MOK, przedstawienia, robić krótkie reportaże, prowadzić transmisje, bowiem projekt dotyczy też cyfryzacji prac ośrodka kultury – mówi kierownik Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.Będziemy chcieli zaistnieć w cyberprzestrzeni i pokazywać ciekawe inicjatywy organizowane u nas. Do tej pory nagrywaliśmy materiały głównie audio, robiliśmy montaże muzyczne, teraz chcemy połączyć dźwięk z obrazem – planuje.

Przewiduję, że być może, po remoncie, działalność wznowi klub młodzieżowy, który z powodu pandemii został zawieszony. Zmienione i zaadoptowane wnętrze, w którym poprawiona zostanie akustyka, zachęcą do powrotu młodzież. Aktualnie – jak słyszymy – w klubie odbywają się potańcówki i zajęcia karaoke, swoje próby mają zespoły muzyczne, natomiast cyklicznej działalności w klubie młodzieżowym brak.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Mszczonów

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy

Wylatują do Korei!

Mszczonów na starej fotografii