Aktorzy z Radziwiłłowa na planie filmu

( Fot. Joanna Młynarczyk)

Parafia św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie Mazowieckim przygotowuje się do obchodów 100-lecia powstania. W jej organizację włączyła się cała społeczność parafii – przedstawiciele organizacji kościelnych i grup społecznych. W niedzielę (6.11) kręcono film promujący działalność wszystkich grup parafialnych i społecznych funkcjonujących na terenie parafii.

– Na terenie naszej parafii funkcjonuje siedemnaście grup i organizacji – w tym 6 kościelnych i 11 społecznych – mówi Włodzimierz Dzierzbicki, przewodniczący Stowarzyszenia Seniorów „Promyk”, inicjator powstania filmu. – Postanowiliśmy, by wszystkie grupy zebrały się na placu kościelnym, krótko przedstawiły, opowiedziały o swojej działalności. Film będzie swoistą pamiątką, ale i dokumentem dla potomnych – zwraca uwagę Włodzimierz Dzierzbicki.

 

Swoją działalność zaprezentowały Ochotnicze Straże Pożarne z Bartnik, Grabiny i Puszczy Mariańskiej; Stowarzyszenie Seniorów „Promyk”, Stowarzyszenie „Z Trzech Stron”, Stowarzyszenie Gospodyń i Gospodarzy w Bartnikach oraz Grabinie. W filmie zaprezentuje się Klub Sportowy „Relax”, Galeria Marysieńka, rada rodziców i dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bartnikach, Bracia Zewnętrzni, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, Matki Żywego Różańca, ministranci, grupa modlitewna „Barka” i schola działająca przy parafii.

Świętowanie jubileuszu parafia rozpoczęła 12 czerwca festynem parafialnym. Główne uroczystości odbędą się 1 stycznia 2023 r., bowiem w tym dniu mija dokładnie 100 lat od jej powstania. Obchody zakończą się festynem parafialnym 11 czerwca 2023 r.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

Najwięcej chętnych do pracy w komisji budżetowej...

Międzyszkolna Olimpiada

Gulasz wołowy

Szukają właścicieli skradzionych rzeczy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA