ZUS zaprasza na dyżury telefoniczne

(fot. Pixabay)

W listopadzie mieszkańcy Mazowsza mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych. Sprawdź, czego będziesz mógł się dzięki nim dowiedzieć.

W środę, 16 listopada otwarte będą dwie linie telefoniczne. Pod numerem telefonu 22 590 27 33 w godzinach 09.00-11.00 pracownicy II Oddziału ZUS w Warszawie odpowiedzą na pytania z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych.

 

– Eksperci będą udzielali informacji o tym jak wyliczyć kapitał początkowy, jakie są potrzebne dokumenty do wniosku, jakie są zasady nabywania prawa do emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy oraz renty rodzinnej oraz kiedy można przeliczyć świadczenie emerytalno – rentowe – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

 

W godzinach 10.00-12.00 pod numerem telefonu 22 538 21 89 pracownicy I Oddziału ZUS w okresów ubezpieczenia/zamieszkania w USA i Francji do świadczeń emerytalno-rentowych, które podlegają koordynacji.

W środę, 23 listopada pracownicy ZUS odpowiedzą na wszelkie pytania z zakresu zasiłków chorobowych.

 

– Podczas dyżuru będzie można zapytać eksperta o rodzaje świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wysokość tych świadczeń czy o zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego – dodaje rzecznik.

 

 

W środę, 30 listopada mieszkańcy Mazowsza uzyskają informację o ulgach z tytułu rozpoczęcia działalności gospodarczej, zasadach wypełniania dokumentów i wysokości opłacania składek czy o obowiązkach osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”