Anna Centkowska, Katarzyna Hanszke, Aleksandra Dropińska, Amelia Draniak, Amelia Owczarek, Gabriela Owczarek otrzymały powołanie do kadry narodowej. Dziewczyny na swój sukces pracowały niemal połowę życia. Teraz mają szansę na udział w największej cheerleaderskiej imprezie – w Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie.

Anna Centkowska, Katarzyna Hanszke, Aleksandra Dropińska, Amelia Draniak, Amelia Owczarek, Gabriela Owczarek otrzymały powołanie do kadry narodowej. Dziewczyny na swój sukces pracowały niemal połowę życia. Teraz mają szansę na udział w największej cheerleaderskiej imprezie – w Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie. (Fot. arch.)

Grupa tancerek z Mszczonowa szykuje się do udziału w największej cheerleaderskiej imprezie – w Mistrzostwach Świata ICU 2023. W kwietniu przyszłego roku dziewczyny mają szansę wyjechać do Orlando na Florydę, gdzie będą mogły walczyć o miejsce w światowym finale. Aby marzenie spełniło się, potrzebują finansowego wsparcia ludzi dobrej woli.

– Dziewczyny sprawdziły się ostatnio podczas Mistrzostw Europy w Atenach, kiedy to udowodniły, że są w znakomitej formie i warto w nie inwestować – mówi Katarzyna Malinowska ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh w Mszczonowie.

 

Grupa sześciu członkiń Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh stoi przed wielką szansą wyjazdu na Florydę i udziału w Mistrzostwach Świata.

Anna Centkowska, Katarzyna Hanszke, Aleksandra Dropińska, Amelia Draniak, Amelia Owczarek, Gabriela Owczarek otrzymały powołanie do kadry narodowej.

W lipcu 2022 r., dwie z nich – Amelia Draniak i Amelia Owczarek, pokazały, że młodzież z Mszczonowa jest świetnie przygotowana do rywalizacji na najwyższym poziomie zdobywając trzecie miejsce Mistrzostw Europy w Atenach.

 

– Pora na kolejne sukcesy i promocję miasta, gminy i kraju na światowej arenie

– mówi Katarzyna Malinowska.

 

Kiedy pojawiła się okazja, by zasilić szeregi zespołu z Garwolina, który otrzymał nominację do udziału w Mistrzostwach Świata w Orleando ICU w 2023 roku, dziewczyny z Mszczonowa zgłosiły swój udział w castingu.

 

– Sześć naszych zawodniczek wygrało casting do kadry narodowej. Dziewczyny już rozpoczęły przygotowania do wyjazdu, potrzebują jednak finansowego wsparcia. 90 tysięcy złotych to dla nich ogromna kwota, prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie – zachęca Katarzyna Malinowska.

Szansa dla mszczonowianek jest ogromna, może jedyna w ich życiu. To również szansa dla Polski wystawić swoje najlepsze zawodniczki z dwóch wspaniałych zespołów, jakimi są Garwolin i Mszczonów, chociaż w tym gronie znalazły się też dwie zawodniczki z Krakowa i z Leszna.

 

W USA mszczonowianki walczyć będą o wejście do finału.

W finale może znaleźć się tylko 10 drużyn z całego świata, poziom jest więc bardzo wysoki – mówi Katarzyna Malinowska. – Dla nas najważniejsze, by dostać się do tej finałowej dziesiątki – podkreśla.

 

Impreza rozegrana zostanie w Disneylandzie i potrwa kilka dni.

Jest dużą sportową akcją ogólnoświatowego związku, więc nasze dziewczyny mają szansę spotkać się z zespołami z całego świata, w tym m. in. z tancerkami z Japonii, które przodują w umiejętnościach i technice. Polska miała już swoje epizody na Mistrzostwach Świata w 2012 roku, kiedy Polki zajęły ósme miejsce, jest więc szansa, by to powtórzyć – mówi Katarzyna Malinowska.

 

Dziewczyny rozpoczęły intensywne przygotowania do wyjazdu. Ćwiczą 4 godziny tygodniowo pod okiem Aleksandry Krześniak, a w weekendy spotykają się z całym temem w Garwolinie, gdzie do zawodów przygotowuje je choreograf Izabela Nierwińska.

Wierzymy, że uda nam się spełnić największe taneczne marzenia najstarszych tancerek grupy Fresh – mówi Katarzyna Malinowska i prosi o wsparcie dla swoich podopiecznych.

Chętni wesprzeć wyjazd mszczonowianek na Florydę mogą dokonywać wpłat na

konto bankowe: PL 07 9291 0001 0046 0035 2000 0010 z dopiskiem - darowizna na Mistrzostwa Świata Orlando 2023.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”