Misje na stulecie parafii św. Antoniego

(fot. Pixabay)

Powinniśmy być wdzięczni Bogu i naszym przodkom – ludziom, którzy ofiarowali nam kościół św. Antoniego w Radziwiłłowie oraz tym, którzy dbają o niego teraz – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk, proboszcz parafii św. Antoniego. W drodze do finału obchodów stulecia parafii, w kościele odbyły się misje.

– To takie dłuższe rekolekcje mające na celu ożywienie wiary u parafian, przypomnienie im prawdy wiary, które nie wystarczy znać, ale trzeba jeszcze nimi żyć – podkreśla ks. Mieczysław Młynarczyk, proboszcz parafii św. Antoniego w Radziwiłłowie Mazowieckim.

 

Misje w Radziwiłłowie poprowadził ks. Damian Stachowiak – zmartwychwstaniec, doktor teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym Zmartwychwstańców, prefekt Katolickiej Szkoły Montessori w Krakowie. Do Radziwiłłowa przyjechał ze Stryszawy koło Suchej Beskidzkiej.
 

– Jubileusz 100-lecia parafii jest swoistym momentem zatrzymania się, refleksji – to przede wszystkim powinna być wdzięczność za to wszystko, co dokonało się w parafii przez sto lat – mówi

ks. Mieczysław Młynarczyk. – Trzeba by zagłębić się w historię parafii i wydarzenia mające tu miejsce, bo wiele dokonało się dobrego przez te lata – sakramenty, chrzty, śluby, komunie, więc jeśli ktoś z wiarą przystępuje do nich, to jest to wartość budująca człowieka, która otwiera go na innych. Dlatego myślę, że przede wszystkim powinniśmy być wdzięczni Bogu i ludziom, którzy ofiarowali nam kościół, oraz tych, którzy dziś dbają o niego – podkreśla ks. Mieczysław Młynarczyk.

 

Duchowny zachęca do nabycia pamiątek związanych ze stuleciem parafii, m. in. kropielnicy.

 

– Dziś kropielnica w domach to rzadkość, dawniej ludzie z niej korzystali, robili znak krzyża wychodząc z domu czy do niego wracając – zwraca uwagę proboszcz. – Obecnie, gdy odwiedzam parafian, zaraz za drzwiami znajduje się zwykle domofon, skrzyneczka na kluczyki i wieszak na ubrania, ale kropielnicy brak, zmieńmy to – zachęca duchowny i poleca nabycie okolicznościowego gadżetu.

 

Od grudnia w parafii dostępne są piękne domowe kropielnice wraz z wodą święconą z okazji 100-lecia parafii.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA