Szkoła gościła Mateusza Staniaka, który przygotował wykład na temat tego, czy zostało coś do odkrycia w nauce. 
Pokaz eksperymentów z wykorzystaniem ciekłego azotu bardzo podobał się młodzieży.

Szkoła gościła Mateusza Staniaka, który przygotował wykład na temat tego, czy zostało coś do odkrycia w nauce. Pokaz eksperymentów z wykorzystaniem ciekłego azotu bardzo podobał się młodzieży. (Fot. LO im. Cz. Tańskiego)

Połączenie nauki, eksperymentu i zabawy, a do tego pyszne jedzenie – to właśnie Naukowa Noc w Puszczy. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego mają za sobą kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia.

– Naukowa Noc w Puszczy to cykliczny projekt szkolny, realizowany od 2016 roku dwa razy w roku – wiosną i jesienią, którego pomysłodawcą jest Anna Traut-Seliga, nauczyciel biologii w naszej szkole – mówi Urszula Matusiak, dyrektor LO w Puszczy Mariańskiej. – Składa się z wykładów, gier naukowych, eksperymentów uzupełnionych dobrą zabawą – dodaje.

– Wymyśliłam to wydarzenie, by pokazać młodzieży, że uczenie się nie musi być nudne, że można uczyć się nie tylko w ławce szkolnej, ale że jest czymś bardzo ciekawym i fascynującym – mówi Anna Traut-Seliga.

Gościem ostatniego wydarzenia organizowanego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, był Mateusz Staniak, student fizyki i filozofii, który pracuje w Centrum Nauki Kopernik.

Wygłosił on prelekcję na temat tego, czy zostało coś do odkrycia w nauce. Opowiadał o swojej pasji, nawiązując do wielkich fizyków. Przygotował pokazy naukowe z ciekłym azotem oraz zorganizował quiz naukowy, którego finałem była lekcja na temat żywności liofilizowanej – zamrażanie żywności w niskiej temperaturze bez utraty wartości odżywczych w produktach.

Od pierwszej edycji Naukowej Nocy w Puszczy wydarzeniu towarzyszy Cech Fantastyki SkierCon, który zapewnia organizację części planszówkowo-bitewniakowej. Impreza otwarta jest nie tylko na uczniów, ale i ich rodziny, które organizują poczęstunek – gotują, pieką, przynoszą, ciasta i owoce.

Kolejna naukowa Noc w Puszczy odbędzie się 23 czerwca 2023 roku, w noc przesilenia letniego.

Ponieważ będzie to jedna z najkrótszych w roku nocy, szykujemy gry terenowe, entomologiczne świecenie i wiele innych atrakcji. A wszystko odbędzie się na terenie naszego szkolnego arboretum – zapowiada Anna Traut-Seliga.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Puszcza Mariańska

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Mazowszu

Szykują się do stulecia, chcą wrócić do...

Kacper musi stanąć na nogi!

Walczą o poprawę bezpieczeństwa. Liczą, że...

Przekaż 1,5 procenta swojego podatku. Pomóż!

Sołtysi na nową kadencję wybrani

Konkurs Recytatorski, eliminacje do...

Sejmik Mazowsza pomaga bezdomniakom!

Ruszył nabór do przedszkola

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA