Uczą się sztuki dziennikarstwa

(Fot. LO im. Cz. Tańskiego)

Grupa uczniów wraz z nauczycielami z Instytutu Szkolenia Zawodowego im. Alessandro Filosi we włoskim Terracinie gościła w Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Wizyta odbyła się w ramach programu Szkolnej Agencji Dziennikarskiej, który współpracujące ze sobą szkoły prowadzą w ramach ERASMUS+.

W programie pięciodniowej wizyty, trzy dni zajęły warsztaty dziennikarskie. Ponadto goście odbyli wycieczki do Warszawy, Krakowa oraz Żyrardowa w ramach zajęć dotyczących określenia różnic i podobieństw pomiędzy szkołami – Liceum Ogólnokształcącym im. Cz. Tańskiego oraz Szkołą im. Alessandro Filosi.

 

– W Polsce młodzi Włosi uczyli się przeprowadzania wywiadów, redagowania tekstów, pracowali też koncepcyjnie – porównując szkoły i kultury krajów, z których pochodzą – mówi Ewa Springer-Kakiet, koordynator projektu w LO im. Cz. Tańskiego.

 

Na warsztatach poruszane były m. in. zagadnienia: jak fake news wpływa na pracę dziennikarza, w jaki sposób przygotować i przeprowadzić wywiad oraz jak możemy pozytywnie wpływać na rozwój demokratycznego społeczeństwa. W trakcie zwiedzania Żyrardowa, młodzież miała okazję porównać polskie zapiekanki z najpopularniejszym przysmakiem Włoch, czyli pizzą i spędzić czas wolny na integracyjnym meczu w kręgle w żyrardowskiej kręgielni. W ostatnim dniu wizyty, podczas uroczystego apelu, wszystkich uczestnikom wręczono pamiątkowe certyfikaty, a uczniowie liceum im. Cz. Tańskiego uhonorowali gości krótkim programem artystycznym.

 

– Teraz my z naszą młodzieżą szykujemy się z rewizytą, wyjazd do Włoch planujemy w kwietniu – zapowiada Ewa Springer-Kakiet. – Mamy tam do zrealizowania również bogaty program – zwiedzaniu Rzymu, kolebki kultury, będą towarzyszyły warsztaty dziennikarskie – dodaje.

 

Zanim jednak wyjedziemy, uczestnicy projektu będą kontynuować zdalną współpracę, wykorzystując zakupiony w ramach projektu multimedialny monitor.

Ewa Springer-Kakiet zwraca uwagę na wiele korzyści.

– Przełamali bariery językowe, kontaktują się ze sobą, a nawet narodziły się przyjaźnie. Jednym słowem – współpraca wspaniale się rozwija – podkreśla koordynator projektu.

 

W Agencji Dziennikarskiej w liceum w Puszczy Mariańskiej działają uczniowie klas – od II do IV. Aktualnie ogłoszony został konkurs m. in. na dziennikarzy, fotoreporterów, montażystów. Po jego rozstrzygnięciu poszczególnym osobom zostaną powierzone obowiązki i ustalona zostanie ramówka programowa. Tematyka programów będzie bardzo różnorodna – m. in. będzie o polityce, modzie i dużo o nauce.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Małgorzata Drązikowska 1 3 miesiące temu

  W artykule są kardynalne błędy. Koordynatorem projektu i większości działań jest Małgorzata Drązikowska. Nie wiem skąd macie Państwo takie informacje, że działania koordynuje Pani E. Springer - Kakiet. Brak rzetelności Państwa artykułu jest dla mnie bardzo przykra. Małgorzata Drązikowska

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

CPK kończy Program Dobrowolnych Nabyć na terenie...

IV liga łódzka, Jutrzenka Drzewce – KS Kutno -...

Klasa Okręgowa Juvenia Wysokienice - piłka nożna

Skierniewicka Liga Siatkówki

Klasa Okręgowa Manchatan Nowy Kawęczyn - piłka...

Piłka nożna Macovia Maków – Korona Łaguszew

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Mazowszu

Targi pracy dla młodzieży i dorosłych

Rośnie liczba firm należących do cudzoziemców

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA