Osiem rodzin otrzymało pomoc

(Fot. Joanna Młynarczyk)

Weekend cudów za nami. Mszczonowianie w ramach Szlachetnej Paczki pomogli w tym roku ośmiu rodzinom w potrzebie. Amelka, Renata, Dorota, Agnieszka, Wiktor oraz Monika wraz z córką – to zgrana ekipa wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W dniu wielkiego finału wspierała ich Władysława z klubu seniora oraz Adam, który od trzech lat rozwozi do rodzin paczki o dużych gabarytach.

 

– Co roku mam niedosyt, bo może obdarowanych mogło by być jeszcze więcej, może nie wyłapaliśmy wszystkich potrzebujących z naszego terenu – mówi Monika Kubiak, lider Szlachetnej Paczki w Mszczonowie.

 

 

– Chętnie pomagam przy akcji, bo to piękne dzieło. W człowieka wstępuje optymizm, dostaje nadzieję, że jego życie zmieni tor – dodaje Władysława Kolińska z mszczonowskiego klubu seniora.

 

W tegorocznej Paczce pomagały firmy, przedszkola, rodziny, grupy przyjaciół. Darczyńcy przeważnie prosili o anonimowość. Jak zwraca uwagę liderka Paczki – wzruszeni historiami po prostu pomagali z potrzeby serca.

Do akcji początkowo zgłoszonych zostało 17 rodzin, ale nie wszystkie zakwalifikowały się do pomocy. – Odwiedziliśmy m. in. pana bez nóg w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Żyrardowie oraz inne samotne, schorowane i starsze osoby.

Ale w historii akcji, nie brakło przypadków, kiedy obdarowani nie kryli rozczarowania otrzymanymi prezentami.

– Niestety zdarzają się nietrafione paczki – przyznaje Monika Kubiak i wspomina paczkę z mnóstwem używanych rzeczy. – Na szczęście to niewielki procent przypadków. W tamtym roku, na 13 paczek, tylko 2 były z rzeczami nie dopasowanymi do potrzeb rodziny. Zawsze, gdy mamy możliwość na kontakt z darczyńcami, uczulamy, by nie zabijać w rodzinach resztek godności, to bardzo ważne – dodaje.

 

Podsumowanie tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, spotkanie z wolontariuszami, którzy odwiedzili rodziny i relacja z tych wizyt, przed nami.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR