Zaprosili na spotkanie świąteczne

Każdego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej przed świętami i Nowym Rokiem odbywa się świąteczne spotkanie.

Tak było i tym razem. Tegorocznemu świętowaniu wigilii szkolnej przewodził symbol wody. Woda daje życie w dosłownym i metaforycznym znaczeniu. Ukojenie w poczuciu beznadziei i braku sensu woda przyniosła cierpiącemu mężczyźnie z wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera, mimo że stajenka była licha, co przepięknym sopranem wyśpiewała Oliwia Baranek.

Franciszkańską radość z codziennych spraw odczuli bohaterowie ludowej ballady Jana Kasprowicza, dopiero gdy zauważyli obecność Boga. W góralską atmosferę do wiersza poety pochodzącego z Zakopanego wprowadziła Martyna Nowakowska.

Strumieniami wody żywej - słowami Pisma Świętego - Sonia oblała Raskolnikowa. I Bóg się narodził dzięki zagranej przez Marię Rakowską na skrzypcach kolędzie.

Wybitnie i dojrzale główne role odegrali

Arkadiusz Dan i Oliwia Małys. Nie zabrakło lulania na bum bum rurach dyrygowanych przez Julię Szeligę i jej orkiestrę uczniów klas pierwszych oraz radosnego akcentu wokalnego Małgorzaty Potrzebowskiej i „Pierwszej gwiazdy”, która jest tradycyjnym znakiem rozpoczęcia wieczerzy.

Niech woda - narodzony Jezus - oczyści nasze serca z trosk, pomoże naprawić relacje z ludźmi, przyniesie spokój i radość, bezpieczeństwo i miłość - do siebie, drugiego człowieka, świata.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy