Zaprosili na spotkanie świąteczne

Każdego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej przed świętami i Nowym Rokiem odbywa się świąteczne spotkanie.

Tak było i tym razem. Tegorocznemu świętowaniu wigilii szkolnej przewodził symbol wody. Woda daje życie w dosłownym i metaforycznym znaczeniu. Ukojenie w poczuciu beznadziei i braku sensu woda przyniosła cierpiącemu mężczyźnie z wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera, mimo że stajenka była licha, co przepięknym sopranem wyśpiewała Oliwia Baranek.

Franciszkańską radość z codziennych spraw odczuli bohaterowie ludowej ballady Jana Kasprowicza, dopiero gdy zauważyli obecność Boga. W góralską atmosferę do wiersza poety pochodzącego z Zakopanego wprowadziła Martyna Nowakowska.

Strumieniami wody żywej - słowami Pisma Świętego - Sonia oblała Raskolnikowa. I Bóg się narodził dzięki zagranej przez Marię Rakowską na skrzypcach kolędzie.

Wybitnie i dojrzale główne role odegrali

Arkadiusz Dan i Oliwia Małys. Nie zabrakło lulania na bum bum rurach dyrygowanych przez Julię Szeligę i jej orkiestrę uczniów klas pierwszych oraz radosnego akcentu wokalnego Małgorzaty Potrzebowskiej i „Pierwszej gwiazdy”, która jest tradycyjnym znakiem rozpoczęcia wieczerzy.

Niech woda - narodzony Jezus - oczyści nasze serca z trosk, pomoże naprawić relacje z ludźmi, przyniesie spokój i radość, bezpieczeństwo i miłość - do siebie, drugiego człowieka, świata.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”