Młodzi artyści z terenu gminy Mszczonów zaprezentowali się w najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach. Dla większości z nich był to debiutancki występ przed publicznością.

Młodzi artyści z terenu gminy Mszczonów zaprezentowali się w najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach. Dla większości z nich był to debiutancki występ przed publicznością. (Fot. Joanna Młynarczyk)

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały podczas koncertu w Święto Trzech Króli (6.01) uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Gościnne wystąpili także uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Antoniego Szalińskiego. A sceną dla wszystkich muzyków był kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

– Miejsce koncertu nie zostało wybrane przypadkowo. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela przed niemal wiekiem organistą był Jan Maklakiewicz, senior rodu Maklakiewiczów – przypomniała Beata Sznajder, dyrektor Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie. – Muzykując w tej świątyni, tak mocno związanej z dziejami Mszczonowa i historią rodu Maklakiewiczów kultywujemy tę piękną tradycję – podkreśliła.

 

Koncert przygotowany został pod kierunkiem Tomasza Ziułka, Dariusza Kołtuniaka i Daniela Strojczyka. Spotkanie poprowadził Piotr Dymecki.

Organizatorem koncertu świątecznego było Gminne Centrum Informacji wraz z Izbą Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, gdzie od kilkunastu lat prowadzone są zajęcia umuzykalniające dla dzieci.

Jak słyszymy, kolejną okazją do zaprezentowania się publicznie dzieci zajęć umuzykalniających będzie festiwal świętojański, utrzymany w folkowym klimacie, nawiązujący do tradycji i historii Mszczonowa.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”