Młodzi artyści z terenu gminy Mszczonów zaprezentowali się w najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach. Dla większości z nich był to debiutancki występ przed publicznością.

Młodzi artyści z terenu gminy Mszczonów zaprezentowali się w najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach. Dla większości z nich był to debiutancki występ przed publicznością. (Fot. Joanna Młynarczyk)

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały podczas koncertu w Święto Trzech Króli (6.01) uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Gościnne wystąpili także uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Antoniego Szalińskiego. A sceną dla wszystkich muzyków był kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

– Miejsce koncertu nie zostało wybrane przypadkowo. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela przed niemal wiekiem organistą był Jan Maklakiewicz, senior rodu Maklakiewiczów – przypomniała Beata Sznajder, dyrektor Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie. – Muzykując w tej świątyni, tak mocno związanej z dziejami Mszczonowa i historią rodu Maklakiewiczów kultywujemy tę piękną tradycję – podkreśliła.

 

Koncert przygotowany został pod kierunkiem Tomasza Ziułka, Dariusza Kołtuniaka i Daniela Strojczyka. Spotkanie poprowadził Piotr Dymecki.

Organizatorem koncertu świątecznego było Gminne Centrum Informacji wraz z Izbą Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, gdzie od kilkunastu lat prowadzone są zajęcia umuzykalniające dla dzieci.

Jak słyszymy, kolejną okazją do zaprezentowania się publicznie dzieci zajęć umuzykalniających będzie festiwal świętojański, utrzymany w folkowym klimacie, nawiązujący do tradycji i historii Mszczonowa.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Majówka na Mazowszu

Studiuj bezpłatnie!

Krzysztof Boryna nowym wójtem gminy Puszcza...

W niedzielę wyborcza dogrywka w Puszczy...

Pieniędzy wystarczy na zabiegi dla...

Po raz drugi ścięła włosy w ramach akcji "Daj...

Młodzi aktorzy na scenie

Dzień Patrona- Czesława Tańskiego w Liceum...

Mszczonów chce dołączyć do Grodziskich...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA