Spółdzielnia pod naciskiem

(fot. Pixabay)

Tuż przed nowym rokiem na klatkach schodowych w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie zamieszczono informację o podwyżkach. W kilka dni później mieszkańcy wspólnoty zaczęli umieszczać w mediach społecznościowych rachunki wystawione przez SM.

Powstała społeczna inicjatywa obywateli, którzy zażądali wyjaśnień.

Spółka Geotermia Mazowiecka wydała w sprawie oświadczenie, informując, że nie odpowiada za podwyżkę cen od 1 stycznia za energię cieplną sięgającą kilkaset procent. Informacje obciążające przedsiębiorstwo są nieuprawnione i… nieprawdziwe.

Mieszkańcy spółdzielni objęci są ochroną ceny energii cieplnej, wynikającą z ustawy. Dotyczy to również innych, tzw. wrażliwych odbiorców – jak szkoły, ośrodki zdrowia, kościoły, domy pomocy społecznej. Obliczony wzrost ceny dla odbiorcy chronionego wynosi 87 proc. Faktem jest, że Geotermia dotkliwie odczuła skutki podwyżek cen gazu – 700 proc. i energii elektrycznej – 250 proc. i jak czytamy w stanowisku – „są to jedyne powody podwyżek ceny za ciepło. Jednocześnie spółka oświadczyłą, ze nie ma wpływu, na zapowiadane wzrosty stawek podatku VAT z obecnych 5 proc. do 23 proc. w 2023 roku.

Mieszkańcy zatem z celownika ściągnęli geotermię, zapytali o opłaty zarządzających spółdzielnią. W tej sprawie w trybie pilnym spotkali się nawet radni miejscy, którzy zostali poproszeni o interwencję. Czynsz o 40 procent w górę – grzmiali internauci. Ostatecznie spółdzielnia z decyzji się wycofała, ale spółdzielcy przygotowują się do odwołania zarządu, który wyraźnie uznał, że mieszkańcy nie zauważą, gdy przyjdzie im regulować opłaty, że te wzrosły o połowę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mszczonowiak 2 13 dni temu

  A burmistrz Mszczonowa tak się szczyci że miasto ogrzewane jest ekologicznie i teraz się okazuje że podwyższają ceny bo gaz zdrożał, to są te gorące źródła czy to ściema ????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~~Mszczonowiak 2 1 13 dni temu

  zgadzam się i podpisuję pod powyższym 100%

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”