Spółdzielnia pod naciskiem

(fot. Pixabay)

Tuż przed nowym rokiem na klatkach schodowych w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie zamieszczono informację o podwyżkach. W kilka dni później mieszkańcy wspólnoty zaczęli umieszczać w mediach społecznościowych rachunki wystawione przez SM.

Powstała społeczna inicjatywa obywateli, którzy zażądali wyjaśnień.

Spółka Geotermia Mazowiecka wydała w sprawie oświadczenie, informując, że nie odpowiada za podwyżkę cen od 1 stycznia za energię cieplną sięgającą kilkaset procent. Informacje obciążające przedsiębiorstwo są nieuprawnione i… nieprawdziwe.

Mieszkańcy spółdzielni objęci są ochroną ceny energii cieplnej, wynikającą z ustawy. Dotyczy to również innych, tzw. wrażliwych odbiorców – jak szkoły, ośrodki zdrowia, kościoły, domy pomocy społecznej. Obliczony wzrost ceny dla odbiorcy chronionego wynosi 87 proc. Faktem jest, że Geotermia dotkliwie odczuła skutki podwyżek cen gazu – 700 proc. i energii elektrycznej – 250 proc. i jak czytamy w stanowisku – „są to jedyne powody podwyżek ceny za ciepło. Jednocześnie spółka oświadczyłą, ze nie ma wpływu, na zapowiadane wzrosty stawek podatku VAT z obecnych 5 proc. do 23 proc. w 2023 roku.

Mieszkańcy zatem z celownika ściągnęli geotermię, zapytali o opłaty zarządzających spółdzielnią. W tej sprawie w trybie pilnym spotkali się nawet radni miejscy, którzy zostali poproszeni o interwencję. Czynsz o 40 procent w górę – grzmiali internauci. Ostatecznie spółdzielnia z decyzji się wycofała, ale spółdzielcy przygotowują się do odwołania zarządu, który wyraźnie uznał, że mieszkańcy nie zauważą, gdy przyjdzie im regulować opłaty, że te wzrosły o połowę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mszczonowiak 2 ponad rok temu

  A burmistrz Mszczonowa tak się szczyci że miasto ogrzewane jest ekologicznie i teraz się okazuje że podwyższają ceny bo gaz zdrożał, to są te gorące źródła czy to ściema ????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~~Mszczonowiak 2 1 ponad rok temu

  zgadzam się i podpisuję pod powyższym 100%

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zgrany zespół to podstawa. "Bobrowianki" dają...

Rzadziej chorujemy

Noc Świętojańska w Kamionie- tam trzeba być!

Dzień Dziecka z otwarciem wystawy prac...

W powiecie żyrardowskim PiS przed PO

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Nocna prohibicja w Mszczonowie?

Edukacja z Wojskiem

Pyszny domowy chleb