Zadbają o miejsca pamięci

(fot. Joanna Młynarczyk)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Cz. Tańskiego w Puszczy Mariańskiej biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie społecznej „Zwolnieni z Teorii”. Jedna z grup uczniowskich, jaka powstała na potrzeby projektu chce zatroszczyć się o miejsca pamięci bohaterów września 1939 roku w swoim miejscu zamieszkania i nauki.

 

„Zwolnieni z Teorii” to pierwsza w Polsce olimpiada, która nie polega na nauce z podręczników, a na realizacji autorskiego projektu społecznego – mówi Małgorzata Drązikowska, szkolny koordynator projektu. – To innowacyjna metoda uczenia w szkole. Chodzi o to, by młodzież stała się bardziej samodzielna, odważnie podejmowała różne inicjatywy. Na koncie mamy w tej olimpiadzie pewne sukcesy, bowiem dwa lata temu znaleźliśmy się w pierwszej dwudziestce finalistów – podkreśla nauczycielka.

 

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” polega na realizacji projektów społecznych wymyślonych przez uczniów – od działań charytatywnych przez kulturalne i inne. Licealiści realizują je w stworzonych przez siebie zespołach. Połączeni w grupach 2 – 10-osobowych współpracują z nauczycielami różnych przedmiotów lub wychowawcami. Mogą też skorzystać ze wsparcia mentora i za pomocą platformy internetowej otrzymać praktyczne wskazówki.

Miłośnicy historii z klasy II, mundurowej, chcą upamiętnić bohaterów września 1939 roku i realizują projekt „Pamięć poległych z września 1939. Dramat nad Bzurą”.

 

Chcemy zatroszczyć się o miejsca pamięci bohaterów września 1939 roku w naszym regionie – mówi Kacper Cynkier, uczeń klasy II mundurowej, który realizuje projekt wraz z siedmioma kolegami ze swojej klasy (m. in. Karolem Stegienko, Klaudią Gajewską, Jakubem Karasiewiczem, Danielem Blokiem i Jakubem Wrocławskim).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Handza 1 12 dni temu

  Super inicjatywa! Życzę wytrwałości!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”