Zadbają o miejsca pamięci

(fot. Joanna Młynarczyk)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Cz. Tańskiego w Puszczy Mariańskiej biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie społecznej „Zwolnieni z Teorii”. Jedna z grup uczniowskich, jaka powstała na potrzeby projektu chce zatroszczyć się o miejsca pamięci bohaterów września 1939 roku w swoim miejscu zamieszkania i nauki.

 

„Zwolnieni z Teorii” to pierwsza w Polsce olimpiada, która nie polega na nauce z podręczników, a na realizacji autorskiego projektu społecznego – mówi Małgorzata Drązikowska, szkolny koordynator projektu. – To innowacyjna metoda uczenia w szkole. Chodzi o to, by młodzież stała się bardziej samodzielna, odważnie podejmowała różne inicjatywy. Na koncie mamy w tej olimpiadzie pewne sukcesy, bowiem dwa lata temu znaleźliśmy się w pierwszej dwudziestce finalistów – podkreśla nauczycielka.

 

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” polega na realizacji projektów społecznych wymyślonych przez uczniów – od działań charytatywnych przez kulturalne i inne. Licealiści realizują je w stworzonych przez siebie zespołach. Połączeni w grupach 2 – 10-osobowych współpracują z nauczycielami różnych przedmiotów lub wychowawcami. Mogą też skorzystać ze wsparcia mentora i za pomocą platformy internetowej otrzymać praktyczne wskazówki.

Miłośnicy historii z klasy II, mundurowej, chcą upamiętnić bohaterów września 1939 roku i realizują projekt „Pamięć poległych z września 1939. Dramat nad Bzurą”.

 

Chcemy zatroszczyć się o miejsca pamięci bohaterów września 1939 roku w naszym regionie – mówi Kacper Cynkier, uczeń klasy II mundurowej, który realizuje projekt wraz z siedmioma kolegami ze swojej klasy (m. in. Karolem Stegienko, Klaudią Gajewską, Jakubem Karasiewiczem, Danielem Blokiem i Jakubem Wrocławskim).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Handza 1 ponad rok temu

  Super inicjatywa! Życzę wytrwałości!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA