Nowatorskie rozwiązania w skierniewickiej firmie. Uprawy upraw roślin z optymalizacją kosztów i miejsca

Firma - PPHU Soldrip Sp. z o.o., w ramach projektu realizowanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) za pośrednictwem Polish Challenge Found, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, realizuje w Mołdawii projekt pilotażowy „System nawodnieniowy i fertygacyjny dla 20 wertykalnych stołów zalewowych”.

Celem projektu jest ułatwienie transferu polskiego know-how i innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania rozwojowe zidentyfikowane przez Krajowe Biura UNDP w Republice Mołdowy. Nasz pomysł stworzenia innowacyjnego nawodnienia i fertygacji dla stołów zalewowych spotkał się z uznaniem i zainteresowaniem ze strony lokalnego partnera – firmą Ulei Eco Grup SRL.

System uprawy roślin na wertykalnych stołach zalewowych zapewnia stały dostęp do bezpiecznej i wysokiej jakości żywności. Uprawy tą metodą obejmują modułową konstrukcję regałów półkowych, wyposażonych w rynny lub baseny z pożywką bogatą w składniki pokarmowe, w której zanurzone są korzenie roślin. Na powierzchni pożywki pływają lekkie tace z otworami, w których umieszczone są rośliny. Korzenie mają bezpośredni kontakt z tlenem, a składniki pokarmowe rozpuszczane w wodzie mają kontakt z korzeniami. Do zalet tego typu uprawy należy: możliwość uzyskania produktu przez cały rok i niezależnie od warunków atmosferycznych, a także ekonomia miejsca poprzez zastosowanie wielopiętrowych stołów.

Proponowany przez SOLDRIP system z wykorzystaniem obiegu zamkniętego i uzdatniania wody poprzez filtrację mechaniczną, pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć zużycie wody oraz nawozów. Filtracja opiera się na wykorzystaniu filtrów dyskowych o dokładności 100 micronów. Pełną automatyzację umożliwia komputer sterujący, który utrzymuje zadane parametry nawozowe poprzez stałe monitorowanie poziomu Ec i pH. A zaletą proponowanego przez nas systemu nawodnieniowego i fertygacyjnego dla stołów zalewowych jest przede wszystkim zwiększenie produkcji, skrócenie jej czasu oraz zmniejszenie zużycia wody i nawozów.

Lokalny partner, który zdecydował się się na montaż proponowanego przez nas systemu nawodnieniowego i fertygacyjnego,  ma możliwość skorzystania z najnowszych osiągnięć technologicznych i technicznych, w pełni zautomatyzowanych systemów nawodnieniowych i fertygacyjnych, przyczyniających się do znacznego wzrostu uzyskanych plonów i obniżenia kosztów produkcji. Gwarantujemy również możliwość konsultacji i wymiany doświadczeń z naszymi specjalistami oraz specjalistami współpracującymi z naszą firmą. Zdobyte doświadczenie w zakresie wdrażania nowych rozwiązań, pozwoli na bardziej zrównoważoną i wydajną produkcję. Mamy nadzieję, że współpraca w Mołdawii   przyczyni się do powstania nowych rynków zbytu dla innowacyjnych technologii i kontaktów biznesowych, a lokalny partner stanie się liderem w promowaniu nowych rozwiązań w rolnictwie w swoim regionie. 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy