Poetycko-noworoczny wieczór życzeń

(fot. arch.)

Parafię św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie odwiedzili: Teresa Lipowska, Stanisław Górka, Halina Rowicka, Danuta Stankiewicz, Bartosz Mazur. Znani artyści uświetnili spotkanie noworoczne, które zorganizowano tu pod hasłem „Znam adres szczęścia”. Mówiono o miłości, dobru, szczęściu i pokoju.

Już po raz kolejny, choć z przerwą wywołaną pandemią spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu z zaprzyjaźnionymi artystami – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk, proboszcz parafii św. Antoniego w Radziwiłłowie. Zgromadzeni wokół Betlejemskiej stajenki, śpiewem i wierszem modliliśmy się o pokój na świecie. Mówiliśmy też o miłości, dobru i szczęściu. Artystów zapraszamy do nas co roku, by nieco inaczej spędzić Święto Trzech Króli, 6 stycznia. Zwykle w parafiach organizowane są orszaki lub kolędowanie, a my znanych aktorów zachęcamy do wspólnej modlitwy śpiewem i tekstami poetyckimi – podkreśla.

Przyznaje, że organizowane co roku spotkania służą też temu, by wzbudzić zainteresowanie tych parafian, którzy na co dzień nie zaglądają do świątyni.

Zdarza się, że ludzie przychodzą tu z ciekawości, by zobaczyć osoby znane z ekranu telewizora – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk. – Witamy ich tekstami poetyckimi w formie życzeń na nowy rok – dodaje.

 

W tym roku spotkanie noworoczne wypełniły m. in. teksty włoskiej piosenkarki i kompozytorki Noemi, ale – jak zwraca uwagę ks. proboszcz – ważne też było spotkanie po koncercie, przy rodzinnym stole.

Wspominaliśmy miniony rok i składaliśmy sobie życzenia. W przyszłym roku, 6 stycznia, znów się spotkamy na wspólnym kolędowaniu przy szopce, jeszcze nie wiemy, kogo zaprosimy – mówi ks. Młynarczyk.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”