Poetycko-noworoczny wieczór życzeń

(fot. arch.)

Parafię św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie odwiedzili: Teresa Lipowska, Stanisław Górka, Halina Rowicka, Danuta Stankiewicz, Bartosz Mazur. Znani artyści uświetnili spotkanie noworoczne, które zorganizowano tu pod hasłem „Znam adres szczęścia”. Mówiono o miłości, dobru, szczęściu i pokoju.

Już po raz kolejny, choć z przerwą wywołaną pandemią spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu z zaprzyjaźnionymi artystami – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk, proboszcz parafii św. Antoniego w Radziwiłłowie. Zgromadzeni wokół Betlejemskiej stajenki, śpiewem i wierszem modliliśmy się o pokój na świecie. Mówiliśmy też o miłości, dobru i szczęściu. Artystów zapraszamy do nas co roku, by nieco inaczej spędzić Święto Trzech Króli, 6 stycznia. Zwykle w parafiach organizowane są orszaki lub kolędowanie, a my znanych aktorów zachęcamy do wspólnej modlitwy śpiewem i tekstami poetyckimi – podkreśla.

Przyznaje, że organizowane co roku spotkania służą też temu, by wzbudzić zainteresowanie tych parafian, którzy na co dzień nie zaglądają do świątyni.

Zdarza się, że ludzie przychodzą tu z ciekawości, by zobaczyć osoby znane z ekranu telewizora – mówi ks. Mieczysław Młynarczyk. – Witamy ich tekstami poetyckimi w formie życzeń na nowy rok – dodaje.

 

W tym roku spotkanie noworoczne wypełniły m. in. teksty włoskiej piosenkarki i kompozytorki Noemi, ale – jak zwraca uwagę ks. proboszcz – ważne też było spotkanie po koncercie, przy rodzinnym stole.

Wspominaliśmy miniony rok i składaliśmy sobie życzenia. W przyszłym roku, 6 stycznia, znów się spotkamy na wspólnym kolędowaniu przy szopce, jeszcze nie wiemy, kogo zaprosimy – mówi ks. Młynarczyk.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA