Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

(fot. OSP Bobrowce)

Strażacy ochotnicy z OSP Bobrowce znaleźli sposób na zdobycie środków, które chcą przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do ratowania ludzkiego życia i mienia. Przed świętami ze sprzedaży choinek i kalendarzy udało im się zebrać 6,5 tys. złotych.

– Dwa lata temu, kiedy zmienił się zarząd w OSP Bobrowce i nasze szeregi zasilili młodzi gniewni, wpadliśmy na pomysł, aby zarobić trochę pieniędzy na brakujący sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych – mówi Dariusz Melon, prezes OSP Bobrowce.Chcieliśmy, by oprócz dotacji z budżetu gminy mieć też wkład własny na wyposażenie druhów – dodaje.

Zorganizowali więc akcję sprzedaży złomu, sprzedaży kalendarzy oraz licytacje choinek przez internet. Akcja, mimo iż była pilotażową, zasiliła ich konto kwotą 19 tys. złotych. Zachęceni zbiórką strażacy zdecydowali się akcję powtórzyć w tym roku.

 

– Zrodził się pomysł, by zrobić akcję choinkową, z którą wyjdziemy do ludzi, a przy okazji będzie to okazja do spotkań, rozmowy, bliższego poznania się z mieszkańcami

– mówi Dariusz Melon, prezes OSP Bobrowce. – Ponieważ większość członków naszej jednostki posiada własne plantacje choinek, wyszliśmy z nimi do klienta – dodaje prezes OSP Bobrowce.

Na apel strażaków licznie odpowiedzieli mieszkańcy regionu, a nawet mieszkańcy Pruszkowa czy Sochaczewa.

Ludzie pozytywnie nas zaskoczyli, już w pierwszym dniu akcji sprzedaliśmy ponad 80 choinek. W sumie przez dwa dni zarobiliśmy 5,5 tys. złotych oraz około 1 tys. złotych ze sprzedaży kalendarzy – mówi Dariusz Melon.

 

Teraz druhowie planują, na co wydać pieniądze, bo potrzeb jest dużo.

– Będziemy dalej kompletować sprzęt ochrony osobistej, który będzie nas zabezpieczał w akcjach ratowniczo-gaśniczych – mówi Dariusz Melon.

 

Wspomina ubiegłoroczną akcję.

– Byliśmy sceptycznie nastawieni, bo była to pierwsza akcja, a wyszło świetnie, bo 19 tys. złotych był dla nas dużym zastrzykiem. Do tego mieliśmy dotację z budżetu gminy, dotację przyznaną przez marszałka województwa mazowieckiego oraz pieniądze z funduszu sołeckiego. W sumie udało nam się zgromadzić prawie 50 tys. złotych – zwraca uwagę Dariusz Melon.

Dzięki tej pomocy jednostka w Bobrowcach wzbogaciła się o: 8 nowych mundurów bojowych, 3 hełmy, 1 parę butów bojowych, 8 węży i prądownicę, aparat do selektywnego powiadamiana, 3 aparaty ochrony dróg oddechowych, kompresor i system automatycznego uruchamiania wozu bojowego. W budynku OSP wykonane zostały indywidualne szafki na mundury i wyposażenie strażaków. Ponadto wyremontowana została motopompa, która była niesprawna już od kilku lat.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

CPK kończy Program Dobrowolnych Nabyć na terenie...

IV liga łódzka, Jutrzenka Drzewce – KS Kutno -...

Klasa Okręgowa Juvenia Wysokienice - piłka nożna

Skierniewicka Liga Siatkówki

Klasa Okręgowa Manchatan Nowy Kawęczyn - piłka...

Piłka nożna Macovia Maków – Korona Łaguszew

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Mazowszu

Targi pracy dla młodzieży i dorosłych

Rośnie liczba firm należących do cudzoziemców

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA