Zdrowie na talerzu w szkole i w przedszkolu

(fot. Pixabay)

Spotkania z dietetykiem dla rodziców, warsztaty kulinarne dla dzieci w szkole i w przedszkolu. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Puszczy Mariańskiej realizowany jest cykl działań dotyczących zdrowego odżywiania się.

 

Chcemy uświadomić dzieciom i ich rodzicom, jak ważne jest zdrowe odżywianie się – mówi Marzena Żuchewicz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej.

Staramy się, żeby dzieci nabywały zdrowych nawyków, odżywiały się właściwie. Dzieci spędzają dużą część dnia w przedszkolu i jak nie nauczą się tego tutaj, to gdzie – dodaje.

Przed feriami w placówce zorganizowano spotkania profilaktyczne na temat jak uchronić się przed wirusami, wzmocnić odporność dziecka, a także zorganizowano tydzień chorób zakaźnych, który dotyczył zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i przedszkolaków.

Odbyły się warsztaty z dietetykiem dla dzieci w szkole podstawowej, w efekcie których dzieci układały zdrowy jadłospis. Podobne zajęcia zorganizowane zostały w przedszkolu. Staramy się przede wszystkim uświadamiać rodziców, którzy decydują o tym, co dają dziecku do jedzenia – dodaje dyrektor.

 

Marzena Żuchewicz przyznaje, że niestety czasem w prowadzonych działaniach profilaktycznych napotyka głosy sprzeciwu ze strony rodziców, którzy, nie przyjmują uwag, a nawet buntują się przeciw zaleceniom.

Ja tylko nie chcę, żeby nasze dzieci źle się odżywiały – podkreśla kierująca Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Puszczy Mariańskiej.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kurczak 5 smaków z miodem

Truskawkowe smoothie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Adoptuj pszczołę !

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

Muffiny jajeczne

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA