Filip jest pogodnym chłopcem, bardzo dzielnym, codziennie poddawany jest specjalistycznej rehabilitacji. Chłopiec czeka na dwunastą operację nóg.

Filip jest pogodnym chłopcem, bardzo dzielnym, codziennie poddawany jest specjalistycznej rehabilitacji. Chłopiec czeka na dwunastą operację nóg. (fot. arch)

Dotychczas leczenie siedmioletniego Filipka kosztowało już 2 miliony złotych. Jego nóżki operowane były już 11 razy, a to nie koniec, kolejna operacja przed chłopcem. Na kolejną operację nóżek Filipa potrzeba 290 tys. zł. Do zebrania pełnej kwoty pozostało jeszcze dużo, a czasu niewiele – zaledwie trzy tygodnie.

Zbiórka dla Filipa prowadzona jest na stronie: siepomaga.pl, a także w szkole u Filipka w Korabiewicach, w szkołach i przedszkolach w Puszczy Mariańskiej i Żyrardowie. Akcje, kiermasze rękodzieł, zbiórki organizowane są pod kościołami w Mszczonowie, w Puszczy Mariańskiej, pomaga wielu ludzi dobrej woli.

Już przez tyle lat, od przyjścia na świat Filipa prowadzone są akcje i zbiórki, powoli wyczerpują nam się pomysły. Coraz ciężej jest prosić o pomoc, a my pieniędzy na leczenie i rehabilitację synka potrzebujemy non stop – mówi Paulina Kołosowska.

Filip ma siedem lat. Urodził się bez kości strzałkowych w obydwu nóżkach, ma tylko kilka paluszków przy stópkach. Dotychczas przeszedł już 11 operacji, dzięki czemu chodzi. Chłopiec jednak rośnie i potrzebne są operacje wydłużania nóżek.

Wada, z którą przyszedł na świat jest bardzo poważna i do tego rzadka, rodzi się tylko jedno dziecko na milion z taką wadą. Jedynym ratunkiem dla naszego synka okazało się leczenie u doktora Peleya w Stanach Zjednoczonych na Florydzie – przyznaje Paulina Kołosowska, mama Filipa. – Na początku nie udało nam się do niego dostać, bo potrzeba było zebrać półtora miliona złotych, tyle nie daliśmy rady zebrać. Filip zoperowany został w Poznaniu, ponieważ NFZ odmówił refundacji. Niestety operacje te nie udały się – wspomina.

Gdy rodzinie wreszcie udało się skontaktować z doktorem Paleyem, który obejrzał chłopca, przyznał, że gorzej zniszczonych w życiu nóg nie widział i że podejmie się leczenia dziecka.

Niestety kolejna, 12 operacja wydłużania nóżek i działania rekonstrukcyjne przed chłopcem.

W tej chwili potrzebujemy 290 tys. zł, a zebrane mamy 75 tys. zł. Termin operacji wyznaczony został za trzy tygodnie, czasu zostało zatem niewiele – prosi o wsparcie dla synka pani Paulina.

 

Zbiórka dla chłopca prowadzona jest na stronie: siepomaga.pl
 

Można także przekazać 1,5% podatku dla Filipka. Wystarczy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisać „405 pomoc dla Filipa Sucheckiego”.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA