W tym klubie od pięciu lat dyskutują o książkach

(ot. Pixabay)

Spotykają się w każdą trzecią środę miesiąca, a w kwietniu minie już pięć lat od pierwszego spotkania. Dyskusyjny Klub Książki, działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie świętuje jubileusz.

– Będzie tort, słodkości… i niespodzianka! I chcemy, żeby to, co szykujemy pozostało niespodzianką – przyznaje Joanna Szeliga, prowadząca spotkania w ramach DKK. – Mogę tylko zdradzić, że spotkanie będzie bardziej uroczyste, chcemy, by czytelnicy byli zaskoczeni – dodaje.

To będzie 5-lecie pierwszego spotkania, które miało miejsce w bibliotece w kwietniu.

Grupa czytelników należących do DKK liczy kilkanaście osób, jest stała, ale nie zamknięta.

Średnio przychodzi 10 – 11 osób, ostatnio dołączyły nowe i kolejne osoby dopytują o członkostwo – przyznaje Joanna Szeliga. – To miejsce dla osób, które przeczytały tą samą książkę i chcą o niej podyskutować – dodaje.

 

Jak słyszymy, przychodzi grono czytelników, którzy nie boją się wyrazić swojego zdania i każdy otwarcie mówi, co myśli o danej książce.

Fajne jest to, że po przeczytaniu tej samej pozycji, każdy zauważa coś innego i każdego coś innego poruszyło – mówi Joanna Szeliga. – Wychodzimy od książki, ale dyskusja zwykle wypływa na szerokie tory.

 

Bibliotekarka wspomina sytuację, kiedy zdarzyło się, że kilka osób nie przeczytało na umówione spotkanie wybranej wcześniej wspólnie pozycji i wydawało się, że nie będzie ono ciekawe, a wyszła przepiękna dyskusja. Czasem bywa też odwrotnie – wybrana książka jest nieciekawa, a dyskusja toczy się fantastycznie.

 

Na spotkaniach DKK gości najczęściej literatura obyczajowa, ale klubowicze sięgają też po reportaże i książki biograficzne.

Książka to tylko pretekst do rozmowy. Najważniejsze, żeby się spotkać w bibliotece i twórczo, miło, sympatycznie, w otoczeniu książek spędzić wolny czas – podkreśla Joanna Szeliga i zaprasza na spotkania.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy