Podstawówka w Mszczonowie

(fot. arch)

W celu podniesienia efektywności nauczania i uczenia się Szkoła Podstawowa w Mszczonowie przystąpiła do programu „Szkoły uczącej się”, zainicjowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. W programie wzięło udział trzydziestu nauczycieli.

– To była mrówcza praca, wiele zadań, spotkań, szkoleń za nami, a także współpraca ze szkołą w podwarszawskich Ząbkach – mówi Anna Rusinowska, dyrektor placówki. – Nauczyciele uczyli się, jak pracować z dziećmi i młodzieżą, by ich praca przynosiła efekty. Wyszliśmy od najmłodszych uczniów, bo im motywacja do nauki, chodzenia do szkoły, szczególnie teraz po okresie pandemii, jest bardzo potrzebna – podkreśla.

 

Jak zwraca uwagę, jest to trudne, szczególnie dla uczniów klas IV, którzy praktycznie dwa lata nauki szkolnej stracili, siedząc w domach i nie uczęszczając do szkoły.

Z efektów projektu Anna Rusinowska jest bardzo zadowolona.

– Podniosła się jakość pracy szkoły, wzmocniona została rola ucznia w procesie edukacji, poprawiła się komunikacja między nauczycielem a uczniem, a atmosfera na lekcjach stała się sprzyjająca uczeniu się – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. – Wszystko to wpłynęło na kulturę nauczania i uczenia się oraz zwiększyło zaangażowanie uczniów i wykorzystanie drzemiącego w nich potencjału – dodaje.

 

W lutym mszczonowska podstawówka uzyskała zaszczytny tytuł „Szkoły uczącej się”, udokumentowany certyfikatem jakości nauczania i uczenia się.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA