– Od zawsze tak jest, a mieszkam tu od siedemnastu lat – mówi pan Cezary, mieszkaniec Starego Łajszczewa 71. O naprawę tego miejsca interweniowałem w gminie wielokrotnie, jest zrobione w sposób niewłaściwy, ale możemy sobie mówić i mówić. Jak zgłaszam, przyjeżdża radny, ogląda i tyle, może nowy sołtys, którego mamy od niedawna coś pomoże – mówi z nadzieją mieszkaniec miejscowości.

– Od zawsze tak jest, a mieszkam tu od siedemnastu lat – mówi pan Cezary, mieszkaniec Starego Łajszczewa 71. O naprawę tego miejsca interweniowałem w gminie wielokrotnie, jest zrobione w sposób niewłaściwy, ale możemy sobie mówić i mówić. Jak zgłaszam, przyjeżdża radny, ogląda i tyle, może nowy sołtys, którego mamy od niedawna coś pomoże – mówi z nadzieją mieszkaniec miejscowości. (fot. Joanna Młynarczyk)

Wypadku jeszcze nie było, ale to kwestia czasu – mówią mieszkańcy Starego Łajszczewa. W gminie tłumaczą, że miejsce jest odpowiednio wzmocnione betonową fasadą, a ponieważ jest wąsko nic więcej nie można zrobić.

Zarwane pobocze na wąskiej drodze to zapowiedź problemu. Nawet znaku ostrzegawczego nie ma – miejsce w pobliżu swojego domu pokazuje pan Cezary.

Ziemia cały czas się wysuwa spod asfaltu i dalej będzie się wysuwała, bo brak jest odpowiedniego odwodnienia rowu po drugiej stronie drogi – mówi mężczyzna. – Woda płynie pod jezdnią, rozmiękczając pobocze i tylko drżymy gdy jedzie samochód, by nie doszło do wypadku – dodaje.

Mieszkańcy wsi mówią: Przynajmniej znak pierwszeństwa przejazdu by postawili.

– Jeżdżę tędy do córki do Puszczy Mariańskiej, skracając sobie drogę i za każdym razem, szczególnie zimą, proszę Boga, żeby z prawej strony ktoś nie jechał, by nie trzeba było się mijać. Póki co, nie było tu jeszcze wypadku, ale to kwestia czasu

– dodaje.

Jak słyszymy w gminie, wzmocnienie jest tam wykonane, ale ono nie podoba się mieszkańcom.

Można by postawić barierki, ale jest tam wąsko i jak będzie kombajn jechał albo inny szeroki pojazd powstanie problem – mówi wójt Michał Staniak. – Woda musi gdzieś spłynąć, a że ten pan miejsce na wybudowanie domu wybrał właśnie to, nic nie poradzimy – dodaje.

Samorządowiec twierdzi, że ruch samochodowy przez wieś jest żaden, piesi nie chodzą tędy. Wystarczy ostrożność. Zresztą, zagrożenie, jak utrzymuje wójt, widzi tylko jeden obywatel, nie pozostaje więc nic innego, jak uspokoić mężczyznę.

Oprócz niego nikt się do nas nie skarżył, ludzie cieszą się raczej, że jest asfalt, że skrzyżowanie jest porządnie zrobione, bo kiedyś były kamienie i nierówności – słyszymy w gminie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Sam 6 ponad rok temu

  Radny zgłaszał problem do gminy i jest projekt poprawy bezpieczeństwa w Łajszczewie. Trzeba tylko zrealizować .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość 5 ponad rok temu

  A wójt lub ten radny to mają odpowiednie wykształcenie żeby oceniać stan drogi??? Eksperci się znaleźli.Ostatecznie jak pobocze walnie przyjedzie brat wójta z koparką i wyrówna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zmotoryzowany 4 ponad rok temu

  Tak na marginesie. Jestem częstym użytkownikiem przedmiotowego odcinka drogi Gminnej i potwierdzam, że jest to 50 może 70 metrowy Bardzo, bardzo niebezpieczny jej fragment. Panie Wójcie czy na terenie Gminy Puszcza Mariańska może Pan wskazać podobny problem, bo że on jest nie mam wątpliwości. Bartniki, Radziwiłów Maz., Grabina itp. etc. Zbliżają się wybory lokalni mieszkańcy zapewne dadzą temu wyraz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość 3 ponad rok temu

  a z tą drogą asfaltową to nie przypadkiem właśnie Pan Cezary wywalczył w gminie? pamiętam to błoto od jesieni do wiosny, przejechać się nie dało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kasia 2 ponad rok temu

  Ciekawe co wójt bierze, skoro twierdzi ,że ta droga jest nie uczęszczana ,skąd takie dane, może by się pofatygował i zrobił pomiar ruchu samochodów, pieszych ,rowerzystów i wtedy dopiero niech się wypowiada.Jest bardzo niebezpiecznie tym bardziej ,ze kierowcy pod wpływem alkoholu wybierają tą drogę z obawy przed policja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Baśka 1 ponad rok temu

  Prawda, Minąć się w tym miejscu to strach! Nie wiem, czemu wójt twierdzi, że ruch w tym miejscu jest mały- od kiedy droga jest asfaltowa ruch jest coraz większy! A co do skrzyzowanania- sama za każdym razem jadąc od Puszczy boje się, czy ktoś nie wyjedzie z drugiej strony prosto na mnie - od strony Łajszczewa. Raz o mały włos byłabym świadkiem zderzenia dwóch aut. Również mam nadzieję, że droga będzie poszerzona, ale jak to w naszym kraju pewnie ktoś musi zginąć żeby coś zostało zrobione.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

Najwięcej chętnych do pracy w komisji budżetowej...

Międzyszkolna Olimpiada

Gulasz wołowy

Szukają właścicieli skradzionych rzeczy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA