Targi pracy dla młodzieży i dorosłych

(fot. Pixabay)

Gminne Centrum Informacji organizuje w Mszczonowie targi pracy. Odbędą się one w sali Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przy ul. Kościuszki 1. W programie spotkanie z pracodawcami z Mszczonowa i okolic, kierowane do młodzieży szkół średnich, a także do wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

– Wstępnie planujemy, że impreza odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia – mówi Anna Łojszczyk, specjalista ds. szkolenia i analizy rynku pracy w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie.

W godz. 13.00 – 15.00 w targach weźmie udział młodzież z liceum ogólnokształcącego oraz zespołu szkół w Mszczonowie, a po przerwie obiadowej, w godz. 16.00 – 18.00 w imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

W ubiegłym roku na wiosnę, w ramach rynku pracy, zorganizowaliśmy spotkanie dla przedsiębiorców z osobami z Ukrainy, poszukującymi zatrudnienia. Skorzystało około 50 osób, a swoją ofertę wystawiło 8 firm. Ponieważ ta forma spotkania sprawdziła się, dlatego teraz pomyślałam o młodzieży, która wkrótce stanie przed decyzją wyboru swojej ścieżki zawodowej

– mówi Anna Łojszczyk. – Będą mieli okazję rozejrzenia się po rynku pracy, poznania firm, które tu się znajdują, co produkują, jakie możliwości zatrudnienia oferują i w ten sposób ułatwić im decyzję dotyczącą wyboru kierunku studiów oraz przyszłej pracy – podkreśla.

Targi skierowane będą do absolwentów szkół średnich, ale też młodszych uczniów od 16 roku życia, którzy mogą podjąć pracę. Jak słyszymy, swoją ofertę wystawią firmy z Mszczonowa, ale też z Grodziska Mazowieckiego i okolic Warszawy.

Przygotują stoiska, na których będzie można zapytać o szczegóły funkcjonowania firmy i warunków zatrudnienia – mówi Anna Łojszczyk. – Do firmy nie każdy może wejść z ulicy, a tu będzie mógł wypytać o wszystkie interesujące zagadnienia. Dla firm będzie to okazja zdobycia potencjalnego pracownika – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Najpopularniejsze słowa młodzieżowe 2023 r. w...

Wyśpiewali nagrody

Okantowani. Oddają majątki

Przyjechała na komisariat autem, choć nie miała...

Zajęcia dla dzieci w Kids Fitness Club

Michaił Chubai wywalczył puchar Kolibra

Strażacy z subregionu żyrardowskiego dostaną...

Sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

Docenili osiągnięcia młodych artystów i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA